Zrzucą się na koncepcję trzeciego mostu na Dunajcu

Wielowariantową koncepcję trasy łączącej drogę krajową 87 z drogą wojewódzką 969 wraz 700 metrowym mostem na Dunajcu przygotowaną przez konsorcjum firm EKKOM sp. z o.o. i MOSTOPOL sp. z.o.o. poznamy pod koniec przyszłego roku. Koszty opracowania projektu wynoszą prawie 800 tys. zł. 

Nowe połączenie ma za zadanie odciążyć ul. Węgierską i skierować ruch w stronę obwodnicy zachodniej i do drogi wojewódzkiej nr 696.

Rozwiązanie ma szansę znacznie zmniejszyć sądeckie korki.

 

– To niezwykle ważna, ale i trudna inwestycja , dlatego Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczy na jej budowę aż 60 mln zł. Zanim jednak na drogi wyjadą buldożery i rozpoczną się prace budowlane, musimy rozważyć wszystkie możliwe warianty poprowadzenia trasy i oczywiście wybrać ten najlepszy – powiedział Leszek Zegzda.

Na konferencji prasowej w Galerii BWA Sokół przedstawiciele władz województwa poinformowali dziś, że koszty związane z opracowywaniem trasy poniosą wspólnie: Województwo Małopolskie, miasto Nowy Sącz, powiat nowosądecki oraz gminy Chełmiec i Podegrodzie.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.