Sądecczyzna: rzeki mogą wylać

Sądecczyzna: rzeki mogą wylać

Poziom wód w naszym regionie jest już bardzo wysoki, deszczowa aura jednak nas nie opuszcza. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu ostrzega – rzeki mogą przekroczyć stan alarmowy.

Kilka godzin temu TUTAJ informowaliśmy o intensywnych opadach deszczu, których wystąpienie prognozuje się dla całej Małopolski. W związku z tym Biuro Prognoz Hydrologicznych Oddziału IMGW-PIB w Krakowie wydało kolejne ostrzeżenie.

Od dziś do piątku poziom wód w regionie zdecydowanie się podniesie. Dotyczy to zwłaszcza zlewni: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły.

Lokalnie przekroczone zostaną stany ostrzegawcze, a w miejscach wystąpienia najbardziej intensywnych opadów woda przekroczy nawet stan alarmowy.

W związku z istniejącym zagrożeniem należy przygotować odpowiednie siły, środki i służby, aby utrzymać sytuację pod kontrolą i zminimalizować ewentualne szkody.

fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.