Staże i praca dla niepełnosprawnych. Nadzieję daje Wiosna!

Staże i praca dla niepełnosprawnych. Nadzieję daje Wiosna!

Udar, glejak, epilepsja, paraplegia, zanik mięśni, dziecięce porażenie mózgowe nie muszą eliminować z rynku pracy. Jeśli skończyliście 30 lat, jesteście mieszkańcami Małopolski, macie orzeczenie o niepełnosprawności i pozostajecie bez pracy szansą dla was może być udział w projekcie AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+ prowadzonym przez stowarzyszenie WIOSNA. Nabór trwa do 31 października.

Udział w projekcie polega na odnalezieniu przez uczestnika własnej ścieżki zawodowej, a w rezultacie podjęcie satysfakcjonującej go pracy – mówi  Katarzyna Wieczorek, koordynator ds. promocji projektów społecznych stowarzyszenia WIOSNA. – Wszyscy biorący w nim udział korzystają z indywidualnego programu prowadzonego przez ekspertów – doradców zawodowych, trenerów osobistych czy pośredników pracy.

Jak podkreśla Katarzyna Wieczorek, staże i praca to nie jedyne korzyści jakich mogą się spodziewać uczestnicy projektu, czeka na nich bowiem także szereg szkoleń dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb, w tym min. kursy komputerowe, graficzne i językowe.

Uczestnictwo w projekcie nie powoduje utraty przyznanych wcześniej świadczeń – zapewnia Katarzyna Wieczorek. – Natomiast w wypadku podjęcia przez uczestnika pracy lub stażu, zawsze rozpatrujemy jego indywidualną potrzebę i wspólnie z nią wybieramy korzystniejszą opcję finansową.

Zgłoszenia do programu AKTYWNI, POTRZEBNI, KOMPETENTNI 30+ przyjmowane są drogą mailową, pocztą tradycyjną lub stacjonarnie, w biurze Stowarzyszenia WIOSNA (ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków). Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie projektu lub w biurze WIOSNY.

http://rynekpracy.wiosna.org.pl/aktywni/

Tel. 785 988 400, 783 430 075

E-mail: [email protected]

fot. pixabay.com