Rytro, Łącko. Strażacy walczyli z pożarami domów

Rytro, Łącko. Strażacy walczyli z pożarami domów

pożary w Łącku i Rytrze

W ostatnich dniach sądeccy strażacy mieli do czynienia nie tylko z pożarami traw. Wczoraj (15 marca) interweniowali też m.in. w Rytrze i Łącku w związku z płonącym garażem i elewacją domu.

Rytro

Tuż po godzinie 15:00 do Rytra zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu, OSP Rytro, a także OSP Barcice. Gdy służby przyjechały na miejsce, z piwnicy budynku mieszkalnego wydobywał się dym. Strażacy udali się do środka, żeby zlokalizować źródło ognia.

W międzyczasie z budynku wyniesiono zbiorniki z olejem napędowym i butlę z gazem. Udało się skutecznie ugasić płonące materiały znajdujące się przy piecu C.O. w kotłowni. Przy pomocy agregatu oddymiającego pozbyto się dymu z budynku.

Miejsce pożaru skontrolowano kamerą termowizyjną. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono budynek urządzeniami pomiarowymi na obecność tlenku węgla, które nie wykazały zagrożenia – relacjonują funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Łącko

Około godziny 16:30 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Łącko, OSP Czerniec i OSP Maszkowice zadysponowano do Łącka, gdzie płonęła elewacja domu. Co gorsza, ogień zagrażał także oddalonemu o kilka metrów budynkowi gospodarczemu. W związku z tym strażacy musieli podać dwa prądy gaśnicze – jeden w natarciu na dom objęty ogniem, a drugi w obronie zagrożonego budynku.

W miejscu wystąpienia pożaru trzeba było rozebrać podbitkę dachową. Żeby zlokalizować obszary o podwyższonej temperaturze skorzystano z kamery termowizyjnej. Strażacy otworzyli okna na pierwszym i drugim piętrze, a następnie w sprzęcie ochrony dróg oddechowych udali się na poddasze. Tam schładzali elementy konstrukcyjne dachu.

– Cały obiekt został sprawdzony urządzeniami na obecność gazów niebezpiecznych. Wszystkie pomieszczania dodatkowo przewietrzono i oddymiono przy pomocy wentylatora oddymiającego – informują funkcjonariusze nowosądeckiej PSP.

fot. Państwowa Straż Pożarna w Nowym Sączu


Czytaj też:

Krynica-Zdrój. Agresywny złodziej miał wiele na sumieniu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.