Krynica-Zdrój. Agresywny złodziej miał wiele na sumieniu

Krynica-Zdrój. Agresywny złodziej miał wiele na sumieniu

kajdanki

Nie dość, że ukradł alkohol, to w dodatku użył przemocy wobec pracownika sklepu. Poszukiwany 41-latek trafił do więzienia, gdzie czeka na kolejny proces.

Sytuacja miała miejsce w ubiegły piątek (11 marca). Około godziny 17:00 do Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z dyskontów spożywczych doszło do kradzieży. Złodziej przeszedł przez linię kas, nie płacąc za dwie litrowe butelki alkoholu, po czym skierował się do wyjścia. Pracownik ochrony wybiegł za nim ze sklepu.

W trakcie wyjaśniania sprawy pomiędzy mężczyznami wywiązała się awantura, podczas której złodziej zaczął się szarpać, popychać go i grozić uszkodzeniem ciała. Na tę sytuację zareagował przechodzień, który pomógł w ujęciu agresywnego złodzieja – relacjonuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Na miejsce przyjechał patrol policji oraz straży miejskiej. Agresor został wylegitymowany. W trakcie interwencji służb okazało się, że 41-letni mieszkaniec Sądecczyzny jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Muszynie oraz Sąd Rejonowy w Nowym Sączu z siedzibą w Muszynie. Mężczyzna miał m.in. odbyć karę pięciu dni aresztu, a także czterech miesięcy pozbawienia wolności za podobne przestępstwa i wykroczenia.

Sądeczanin miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Po czynnościach procesowych 41-letni mieszkaniec Sądecczyzny został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbywa zaległą odsiadkę i czeka na nowy proces – dodaje kom. Justyna Basiaga.

fot. ilustr. pixabay.com


Czytaj też:

Nie zapanowała nad ogniem, który roznieciła na łące. 77-latka zmarła na skutek poparzeń

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.