Szkolenie cywili z obsługi broni i pierwszej pomocy

Szkolenie cywili z obsługi broni i pierwszej pomocy

Członkowie Ruchu Narodowego chcą, by radni powiatu nowosądeckiego podjęli uchwałę dotyczącą przeszkolenia chętnych cywilów w zakresie obsługi broni, a także udzielania pierwszej pomocy. W tej sprawie prezes stowarzyszenia ,,Zjednoczenie Wszechpolskie” Wojciech Jaskółka wysłał petycję do biura rady powiatu.

Ruch Narodowy domaga się od radnych powiatowych, by dążyli do poprawy obronności regionu.

,,Z naszego doświadczenia historycznego wiemy, iż naród słaby w obliczu zewnętrznej agresji nie może liczyć na pomoc, a sojusze i gwarancje międzynarodowe często okazują się niewiele więcej warte niż papier, na którym je spisano” – stwierdza Wojciech Jaskółka, prezes stowarzyszenia ,,Zjednoczenie Wszechpolskie”.

Przedstawiciel Ruchu Narodowego zwraca uwagę, że podstawowym narzędziem obrony jest silna i suwerenna armia, ale nie można zapomnieć, iż administracja cywilna oraz zwykli mieszkańcy kraju również mają wpływ na poziom bezpieczeństwa państwa szczególnie w sytuacji agresji wrogiego państwa dysponującego znaczną przewagą militarną.

,,W tym kontekście doceniamy dobrą decyzję władz o utworzeniu Wojsk Obrony Terytorialnej, jednak istnienie formacji wojskowej tego typu nie jest wystarczające wobec istniejącego zagrożenia” – zaznacza w piśmie Wojciech Jaskółka.

Szkolenie cywili

Członkowie Ruchu Narodowego chcą, aby każdy obywatel zdatny do walki odbył przynajmniej w podstawowym zakresie przeszkolenie wojskowe, bo, jak zaznaczają, w sytuacji konieczności ogłoszenia nagłej powszechnej mobilizacji nie sposób efektywnie przeszkolić wszystkich rekrutów.

Narodowcy domagają się od radnych powiatowych podjęcia uchwały rozpoczynającej działania mające na celu przeszkolenie chętnych cywilów w zakresie obsługi broni, a także udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem realiów konfliktu zbrojnego. Chcą także, aby zainicjowano kontrole magazynów obrony cywilnej pod względem kompletności i przydatności zgromadzonych materiałów służących do realizacji zadań wynikających z przepisów dotyczących obrony cywilnej.

Czytaj także: Gmina Chełmiec. Radny PiS stracił mandat za jazdę po pijaku. Wyrok spowodował roszady w samorządzie.

 

Fot. Zjednoczenie Wszechpolskie
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.