Rekordowe ilości cyklistów na trasach Velo Małopolska!

Urządzenia zliczające rowerzystów nie kłamią – miesięcznie przez trasy Velo Małopolski przejeżdża średnio około 35 tysięcy osób! Piękna pogoda zachęca do aktywnego spędzania czasu w wolne dni i weekendy. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy po wojewódzkich szlakach przejechało około 70 tys. rowerzystów.

Od wiosny w testach są niewielkie urządzenia liczące zatopione w asfalcie, rozmieszczone w sześciu punktach na trasie wojewódzkiego szlaku – w  Nowym Sączu, Ostrowie, Jankowicach, Oświęcimiu, Uściach Solnych i Szczucinie. Z informacji zebranych z “liczydeł” wynika, że najbardziej popularnym odcinkiem w ostatnich dwóch miesiącach jest Velo Dunajec.

Wyniki z ostatnich dwóch miesięcy  prezentują się następująco: 16 368 osób w Oświęcimiu, 11 892 osoby w Jankowicach, 5 354 osoby w Szczucinie, 5 258 osoby w Uściach Solnych, 3 173 osoby w Nowym Sączu.

Statystyki mówią że średnio przez Ostrów dziennie przejeżdża średnio 442 miłośników dwóch kołek, przez Nowy Sącz – 264, Oświęcim – 264, Jankowice – 192, Uście Solne – 85, Szczucin- 86.

Czytaj też:

Preszów – Muszyna – Mniszek: nowy odcinek trasy rowerowej Velo11 już jesienią!

 

Źródło zdjęć: Małopolska.pl

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.