Preszów - Muszyna - Mniszek: nowy odcinek trasy rowerowej Velo11 już jesienią!

Jest 2 mln 768 tys. euro dotacji na budowę trasy rowerowej z Preszowa przez Muszynę do Mniszka nad Popradem! Radosną wieścią podzielił się burmistrz Muszyny Jan Golba. W ten polsko - słowacki fragment międzynarodowego szlaku rowerowego EuroVelo 11 zainwestuje Fundusz Transgraniczny.

wsb3

Przez Europę, z zachodu na wschód i z północy na południe wytyczono kilkanaście tematycznych, długodystansowych szlaków rowerowych. Cztery z nich przebiegają przez nasz kraj. Jeden z odcinków szlaku jedenastego, czyli "Szlaku Europy Wschodniej" wiedzie przez Sądecczyznę. Trasa ta rozpoczyna się w norweskim Nordkap, a kończy w Atenach.

Odcinek Preszow-Muszyna-Mniszek nad Popradem będzie mierzył 28,15 kilometra. Zbudowane zostaną dwie kładki na rzece Poprad - między Legnavą, a Milikiem oraz Andrzejówką, a Małym Lipnikiem.

Na potrzeby EuroVelo 11 zostanie też oznaczony 72 kilometrowy odcinek drogi o małym natężeniu ruchu łączący Preszów z Doliną Popradu. Odcinek szlaku rowerowego będzie przebiegał naprzemiennie po polskiej i po słowackiej stronie, wzdłuż Popradu.

Na trasie zaplanowano trzy Miejsca Obsługi Rowerzystów w Andrzejówce i Małym Lipniku, centrum serwisowe w Małym Lipniku, oraz punkt informacji turystycznej w Sulinie.

W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg, który wyłoni wykonawcę odcinka.

Koniec prac już bardzo niedługo! W październiku 2018 roku.

Czytaj też:

Rekordowe ilości cyklistów na trasach Velo Małopolska!

Źródło zdjęć: VeloMAłopolska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.