Ptaszkowa: "dostawczak" ześlizgnął się z drogi i dachował

Dziś rano w Ptaszkowej (gmina Grybów) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia: auto dostawcze zsunęło się po oblodzonej, stromej drodze i spadło z nasypu. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

wsb3

Jak wyjaśniają strażacy, pojazd wjeżdżając na wzniesienie zatrzymał się, a następnie zsunął w dół i wypadł z drogi.

Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Ptaszkowa. Kiedy pomoc dotarła na miejsce, "dostawczak" leżał na dachu.

- Pojazdem podróżowały dwie dorosłe osoby. Jedna osoba wysiadła podczas próby podjazdu. Kierowca znajdował się w pojeździe podczas zdarzenia. Obydwie osoby biorące udział w zdarzeniu nie uskarżały się na żadne dolegliwości zdrowotne i oczekiwały na służby ratownicze na miejscu - informują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i rozłączyli akumulator w aucie. Zabezpieczyli też pojazd przez dalszym zsuwaniem się ze zbocza przy pomocy liny wciągarki samochodowej. Ich działania trwały ponad godzinę, a po tym na miejscu pozostali jeszcze uczestnicy zdarzenia i policja.

fot. PSP w Nowym Sączu

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.