Pracownik „budżetówki” upomniany. Przeprosił i nie może administrować w godzinach pracy

Pracownik „budżetówki” upomniany. Przeprosił i nie może administrować w godzinach pracy

nowy sacz

Zgodnie z deklaracją kontynuacji tematu, wracamy do podjętego kilka tygodni temu wątku o łamaniu przez jednego z pracowników zasad polityki zatrudnieniowej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Starym Sączu. Jak już informowaliśmy – TUTAJ, jeden z administratorów platformy Facebook o nazwie „Forum Mieszkańców Nowy Sącz (sugestie, problemy info Miasta Nowy Sącz)” miał działać wbrew polityce zatrudnieniowej swojego pracodawcy (Ośrodka Pomocy Społecznej w Starym Sączu). Kierownik Franciszek Tudaj potwierdził w dzisiejszej rozmowie z DTS24, że wobec mężczyzny zostały zastosowane regulaminowe zasady.

– Monity potwierdziły się. Nasz pracownik udzielał się w godzinach wykonywanej przez siebie pracy jako administrator forum. Marnował czas i działał niezgodnie z polityką zatrudnieniową. W związku z tym odbyła się rozmowa. Zastosowaliśmy swoje zasady regulaminowe – mówi kierownik Franciszek Tudaj, po czym dodaje:

– Pracownik dostał upomnienie. Za swoje zachowanie przeprosił, zreflektował się i obiecał, że nie będzie więcej w godzinach pracy udzielał się jako administrator żadnego forum. Może to robić poza godzinami pracy, choć i tutaj trzeba zwrócić uwagę co umieszcza i czy taka aktywność w jakikolwiek sposób nie ma oddziaływania na nasz ośrodek. Na ten moment wszystko odbywa się zgodnie z regułami. Głównym zadaniem pracownika socjalnego jest praca w terenie. Nie da się ukryć, że to daje pole do nadużyć. Nam zależy na tym, aby nasi pracownicy wykonywali swoje zadania jak należy, dlatego nie ma przyzwolenia na inną pracę w tym czasie – mówi kierownik OPS Stary Sącz dla DTS24.

Według polityki zatrudnieniowej wprowadzonej w tutejszym ośrodku, żaden z pracowników nie ma przyzwolenia, aby w godzinach wykonywania swoich obowiązków, wykonywać inne zajęcia związane np. z moderowaniem, pracą zdalną, udzielania się publicznego, tworzenia forum internetowego, niezwiązane z pracą w tutejszym ośrodku. Udostępniony sprzęt w ramach udzielonych upoważnień ma służyć jedynie wykonywaniu obowiązków pracowniczych. Ze względu na specyfikę pewnych zadań sprzęt ten ma stałą łączność z siecią ogólną, jednak co do zasady nie może być wykorzystywany do celów prywatnych, pozapracowniczych. Kwestia rzetelnie wykonywanych zadań przez pracowników OPSu jest jednym z najważniejszych priorytetów naszej organizacji. To także sprawa etyki i odpowiedzialności zawodowej szczególnie ważnej w profesjach związanych z niesieniem pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej – Franciszek Tudaj.

Czytaj także: Chudy w podróży! Mieszkaniec Sądecczyzny rusza jutro w 500-kilometrową trasę

Fot. DTS24

 

Reklama