Chudy w podróży! Mieszkaniec Sądecczyzny rusza jutro w 500-kilometrową trasę

Chudy w podróży! Mieszkaniec Sądecczyzny rusza jutro w 500-kilometrową trasę

Jutro (1 czerwca) o godzinie 5 rano, miłośnik wędrówek startuje z piękną inicjatywą. „Chudy w podróży” przejdzie 500 kilometrów a to wszystko dla chorego Kuby Badowskiego ze Starej Wsi. Partnerzy charytatywnej akcji przekażą łącznie 10 złotych za każdy przebyty kilometr.

Trasa Sądeczanina Bartłomieja Fecki rozpocznie się w Świnoujściu, będzie wiodła Szlakiem Nadmorskim, do Żarnowca, po linii brzegowej aż po najbardziej wysunięty punkt Półwyspu Helskiego. Bartłomiej Fecko założył także zbiórkę na platformie zrzutka.pl, gdzie każdy może dokonać wpłaty na rzecz chorego Kuby Badowskiego – TUTAJ.

Kuba to uśmiechnięty, energiczny nastolatek pochodzący ze Starej Wsi koło Nowego Sącza. W wieku 8 lat otrzymał diagnozę, która wywróciła jego życie o 180 stopni- dystrofia mięśniowa Duchenne’a. To genetyczna choroba prowadząca do całkowitego zaniku mięśni. Z każdym kolejnym miesiącem jego mięśnie stawały się coraz słabsze, a przemieszczanie się trudniejsze. Rok później, Kuba został przyjęty do szpitala z powodu częstoskurczu nadkomorowego i przeszedł zabieg ablacji. Zdiagnozowano u niego zespół Wolffa-Parkinsona-White’a. Obecnie Kuba porusza się na wózku inwalidzkim. Jego dni wypełnia nauka, rehabilitacja i turnusy lecznicze. Dystrofia mięśniowa Duchenne’a jest nieuleczalna. Jedynym skutecznym sposobem, żeby hamować rozwój choroby jest codzienna i bardzo kosztowna rehabilitacja – czytamy w opisie zbiórki.

Czytaj także: Kamionka Wielka. Niedziela pełna atrakcji. IV Piknik Rodzinny Przyjaciół Szkoły

Fot. zrzutka.pl / Bartłomiej Fecko

Reklama