Królowie chodzili tam piechotą, a Sądeczanie mogą po pasach!

Królowie chodzili tam piechotą, a Sądeczanie mogą po pasach!

W zgiełku codzienności często niewiele potrzeba, aby jakaś nietypowa sytuacja mocno zapadła nam w pamięć. Kiedy jednak spotykamy się z czymś absurdalnym, to chcemy się tym podzielić ze światem. Tak było w przypadku przenośnej toalety przy jednej z ulic w Nowym Sączu.

Niby nic wielkiego, po prostu zbieg pewnych okoliczności i stworzył się lokalnie internetowy viral. Profile w mediach społecznościowych zaczęły powielać liczne ujęcia przenośnej toalety w bliskim sąsiedztwie przejścia dla pieszych na ulicy Kochanowskiego. Perspektywy zdjęć były różne, stąd też komentarze prześcigały się w mniej lub bardziej humorystycznych interpretacjach.

Jak to zwykle bywa w tego typu sytuacjach, nie obyło się również bez analogii politycznych, co chyba bardziej intryguje niż zaskakuje. Pytanie o to, co autor miał na myśli jest chyba zbędne, bo przecież jakaś społeczna frustracja w tym temacie jest raczej zjawiskiem powszechnym.

Odpowiedź dotycząca wychodka? Zapewne jest prozaiczna. Toaleta prawdopodobnie jest artefaktem pozostałym po niedawnych remontach ulic Jana Kochanowskiego oraz Juliana Tuwima. Dzisiaj w tych miejscach użytkujemy już nowy asfalt, więc o niedawnych utrudnieniach być może szybko udało się zapomnieć.

Jakie będą dalsze losy cieszącego się chwilową popularnością przedmiotu? Wróci on do właściciela, a mglisty blask internetowej sławy pozostanie tylko na kartach historii w przeglądarkach.

Foto: Michał Śmierciak

Czytaj także: To był świetny skrót, a teraz będzie ślepa uliczka [ZDJĘCIA]

Reklama