Przewodniczącym Rady Nadzorczej Sądeckich Wodociągów Maciej Prostko

Przewodniczącym Rady Nadzorczej Sądeckich Wodociągów Maciej Prostko

Prezydent Ludomir Handzel potwierdza, że wczoraj – w Boże Ciało odbyło się walne zgromadzenie udziałowców Sądeckich Wodociągów w Warszawie, podczas którego zmieniono skład rady nadzorczej. Organ ten nie tylko nadzoruje pracę spółki, ale wybiera także jej zarząd. Przewodniczącym został Maciej Prostko, były radny Koalicji Nowosądeckiej, prawnik.

W przeddzień Bożego Ciała prezes SW Tadeusz Frączek, a wcześniej większość członków rady nadzorczej zrezygnowali z pracy w wodociągach. Frączek z tej okazji przesłał do mediów oświadczenie, w którym podsumował pięć lat swojej pracy: Prezes Sądeckich Wodociągów zrezygnował z funkcji. Padło kilka gorzkich słów o władzach miasta.

Walne zgromadzenie, na którym decydowano o przyszłości Sądeckich Wodociągów zwołano w Boże Ciało. – To pokazuje w jaki sposób traktowani byli udziałowcy, w tym największy, czyli Nowy Sącz. Mam nadzieję, że wrócą dobre praktyki, które rządzą spółkami komunalnymi – mówił podczas spotkania z mediami prezydent Ludomir Handzel.

Nie zdradził jednak, kto rozpatrywany jest na prezesa spółki. Wiemy, że oficjalnie przewodniczącym rady nadzorczej został Maciej Prostko.

– Tak, potwierdzam te informacje – przekazał w rozmowie z naszą redakcją Maciej Prostko. Jednocześnie zaznaczył, że przed radą nadzorczą ważne zadania, nie tylko jeśli chodzi o nadzór spółki, zorientowanie się w jej faktycznej sytuacji, ale i wybór nowych władz.

Prostko jest absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, właścicielem kancelarii prawnej. Ma za sobą pracę w jednym z największych banków o światowym zasięgu, a także w renomowanych kancelariach prawnych w Warszawie oraz w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Od 2018 do 2024 był radnym Nowego Sącza. W tegorocznych wyborach nie udało mu się ponownie zdobyć mandatu.

Fot. arch. Adrian Maraś 

Reklama