Pospolite ruszenie na ratunek osłabionej służbie zdrowia. Dziękujemy, że pomagacie!

W całym kraju, oddział po oddziale wypadają z pola bitwy o zdrowie i życie Polaków pojedyncze oddziały szpitalne lub całe placówki.  Zakażenie koronawirusem zdiagnozowano już u kilkuset medyków. Kilka tysięcy objętych jest kwarantanną. Sytuacja zaczyna być groźna. Na 1000 mieszkańców Polski przypada zaledwie 2,4 lekarzy  i 5,1  pielęgniarek. Jeśli choroba rozłoży medyczny personel – pacjenci nie otrzymają pomocy nie tylko w przypadkach infekcji wywołanej przez SARS-CoV-2, a śmiertelny może okazać się choćby zwykły stan zapalny wyrostka robaczkowego.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w czwartek, że chorobę zdiagnozowano u 461 osób personelu medycznego  (106 osób jest hospitalizowanych, a 355 pozostaje w izolacji domowej) zaś 4,577 tys. jest w kwarantannie. W tych realiach każdy rodzaj wsparcia – szczególnie w środki ochrony osobistej dla lekarzy, ratowników i pielęgniarek jest na wagę życia tysięcy ludzi.

Zarząd Powiatu Nowosądeckiego przeznaczył 37 500 złotych na zakup kilku tysięcy sztuk maseczek, kombinezonów i środków dezynfekujących dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego i Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju oraz na zakup maseczek dla osób przebywających w kwarantannie i tych, którzy się nimi opiekują.  Wójt gminy Grybów Jacek Migacz przekazał 30 tysięcy złotych na zakup kombinezonów ochronnych dla pracowników Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Pomoc do placówek służby zdrowia w naszym regionie dociera z przeróżnych źródeł. W imieniu lekarzy, pielęgniarek, ratowników dziękujemy!

Poniższa lista będzie uzupełniana:

  • Firma KORAL przeznaczyła na pomoc służbie zdrowia w walce z epidemią 810 tys. zł i zadbała o słodki poczęstunek dla medyków;

  • Firma Q- GRAF nieodpłatnie zaopatrzyła przychodnię Antidotum w przyłbice ochronne;

  • Firma VITBERG podarowała załodze sądeckiego szpitala  1000 maseczek jednorazowych;

  • Sieć AL.CAPONE zaopatrzyła szpitalny oddział w Wielogłowach w wodę mineralną;

  • Nowosądecka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa uruchomiła produkcję przyłbic ochronnych;

  • Fundacja Nomina Rosae w tandemie z  Fundacją Dariusza Popieli „Ludzie nie liczby” szyje maski dla załogi szpitala w Nowym Sączu w ramach akcji nowy sącz szyje dla medyków;

Każdy z Was może podziękować firmom i organizacjom, które dziś pomagają w walce z epoidemią za ich piękny gest. Oto sposób najprostszy z możliwych: korzystajcie z ich usług, gdy tylko będzie to możliwe!

#Wspieramlokalnybiznes

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.