Policja uruchamia dwa posterunki – na Krzyżówce i w Rytrze

Na Krzyżówce i w Rytrze zorganizowane zostaną dwa posterunki, które będą w tym miejscach funkcjonować 4 i 5 kwietnia. Policjanci ruchu drogowego będą tam pełnili służbę przez cały dzień, kontrolując ruch po obu stronach “pętli popradzkiej”.

 – W związku z wejściem w życie nowych zasad bezpieczeństwa, policjanci ruchu drogowego kontrolując pojazdy zwracają szczególną uwagę na powód poruszania się po drodze oraz liczbę osób znajdujących się w pojazdach komunikacji zbiorowej i przewoźników prywatnych. W zbiorowym transporcie publicznym obowiązuje zasada „tylu pasażerów, ile połowa miejsc siedzących w pojeździe”. Ten wymóg został rozszerzony także na pojazdy, które mają więcej niż 9 miejsc siedzących, w tym transport niepubliczny (np. dowóz do pracy w sposób zorganizowany) i przewoźników prywatnych. Dla przykładu – jeśli w busie jest 20 miejsc, to na pokład pojazdu może jednorazowo wejść 10 osób – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu dodając, że ograniczenie, które weszło w życie w czwartek, 2 kwietnia, nie dotyczy pojazdów osobowych.

Przypominamy, że obowiązuje zakaz wychodzenia z domu  poza trzema wyjątkami: dojazdem do i z pracy, wolontariatem w ramach walki z koronawirusem oraz w celu załatwienia spraw niezbędnych do życia codziennego. Nowe wytyczne nie przewidują zatem wyjazdu na weekend w celach rekreacyjnych.

 

KORONAWIRUS RAPORT – 3 KWIETNIA. PONAD 3000 ZAKAŻEŃ W POLSCE. 18 – W NOWYM SĄCZU …

CZTERY TYGODNIE Z KORONAWIRUSEM – PRZYGLĄDAMY SIĘ LICZBOM

SĄDECKA PWSZ PRODUKUJE PRZYŁBICE DLA MEDYKÓW

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.