Firma Koral przekazuje 810 tysięcy na walkę z epidemią

„W związku z trudną sytuacją w szpitalach spowodowaną pandemią, firma Koral zdecydowała się przekazać 810 tysięcy złotych na pomoc w walce z wirusem” – poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych przedstawiciele producenta lodów z Nowego Sącza.

wsb3

Pieniądze trafią  do czterech szpitali w Małopolsce i na Podkarpaciu, m.in. do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, który jest obecnie przekształcany w szpital zakaźny.

Jak wiadomo – pieniądze to nie wszystko, zatem  pracownicy szpitali otrzymają jeszcze jeden prezent od firmy Koral:

#WzywamyPosiłki i „wyposażamy” pracowników tychże placówek w lodówki pełne naszych pysznych lodów, aby ci pozytywni bohaterowie, choć na chwilę, mogli rozładować napięcie i stres oraz orzeźwić się, by móc dalej efektywnie pracować. Dziękujemy, że jesteście! „ – czytamy w komunikacie zamieszczonym na „lodowym” fanpejdżu na Facebooku.

– Mamy obecnie bardzo trudną sytuację w szpitalach w całej Polsce. Szpital Uniwersytecki po przekształceniu w szpital zakaźny jest na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Każdego dnia walczymy również o to, aby zapewnić odpowiednią ochronę pacjentom i personelowi medycznemu, bez którego nie wygramy tej walki. Widzimy jednak, że w tej walce nie jesteśmy sami – dzięki wsparciu przekazanemu przez firmę Koral mamy szansę na uzupełnienie środków ochrony osobistej takich jak maseczki chirurgiczne, maseczki z filtrem, fartuchy barierowe, kombinezony, gogle i przyłbice. Dziękujemy za wspólną walkę i mamy nadzieję na szybką wygraną -mówi   Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego (jednoimiennego) w Krakowie.

Koral to prywatna firma rodzinna i jednocześnie największy producent lodów w Polsce, który od ponad 40 lat działa na polskim rynku. Firma szczególnie związana jest z Małopolską i Podkarpaciem, gdzie zlokalizowane są jej dwa oddziały produkcyjne i siedziba, dlatego w obliczu epidemii związanej z koronawirusem zarząd firmy zdecydował się wesprzeć finansowo 4 szpitale w tych regionach. Producent lodów przekaże w sumie 810 tysięcy złotych na zakup sprzętu medycznego, środków zabezpieczenia sanitarnego oraz inne bieżące potrzeby dla szpitali w Krakowie, Nowym Sączu, Limanowej oraz Rzeszowie.

 

Świadectwo Barbary Koral czyli… jak pustelnik z Libanu pomógł lekarzom, albo oni – Jemu

 

JULAPRZED
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]