Piękna, bestia i... Tuwim

Przedostatni dzień XXIII Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Nowym Sączu należał do teatrów Miejskiego Ośrodka Kultury.

Renault2

Na początek była znana bajka pt: “Piękna i bestia”.
Młodzież z Grupy Artystycznej “Mocni” zaprezentowała opowieść dobrze znaną o miłości, lojalności i przyjaźni. I jako to w bajce bywa, dobrze się kończy. Bestia zamienia się w dobrego księcia pod wpływem Belli. Po prostu miłość. Bajka bardzo się podobała. Młoda widownia nie tylko klaskała, ale również żywo uczestniczyła w spektaklu dopowiadając i podpowiadając bohaterom na scenie właściwe rozwiązania.

“Piękna i bestia”
Reżyseria: Ewa Janus
Kostiumy: Izabela Wiatrak i Katarzyna Sikora.
Scenografia: Wojciech Chochla – Ewa Janus
Choreografia: Kinga Kurcz, Dawid Baczyński, Wiktoria Obrzut

Na dobry koniec soboty Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego przedstawił spektakl wg “Kwiatów polskich” Juliana Tuwima. To opowieść o tęsknocie autora beztroskich lat dzieciństwa, ale również o życiu społeczno-politycznym oraz obyczajowym lat dwudziestych ubiegłego wieku w Łodzi.

Niedziela to ostatni dzień tegorocznego Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Nowym Sączu, który zakończy Wrocławski Teatr Komedia sztuką “Nic nie gra. Początek godz. 16.00 oraz 19.00.

 

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.