„Piątka dla Tomka” Brzeskiego. Aktywni pomagają aktywnie

Jedni biegają, inni jeżdżą na rowerze, pływają lub po prostu wędrują. Dla Tomka Brzeskiego. Niektórzy deklarują, że za każdy pokonany kilometr odłożą złotówkę. Chcą w ten sposób zebrać fundusze na leczenie i rehabilitację sportowca z Rytra, który po dramatycznym wypadku na Zawracie walczy o życie. 

Pomysłodawcą jest Wojciech Topiłko.

„Mam wielką przyjemność od wielu lat znać i cenić Tomka Brzeskiego za jego sportową pasję i osiągnięcia. Niedawno Tomek odniósł poważne obrażenia w wypadku podczas zawodów w narciarstwie wysokogórskim. Czeka go długa droga do powrotu do zdrowia. Moglibyśmy wspomóc Tomka w tym trudnym dla niego momencie. Jak? No tak, jak pewnie najbardziej by mu się spodobało – poprzez różne aktywności sportowe. Dziś udało mi się przebiec pięć kilometrów. Stąd nazwa akcji. Ten bieg i następne dedykuję Tomkowi. Proponuję – ile kto może i jak często może – bieganiem, na rowerze, na basenie – jakkolwiek, byle aktywnie – pokazać, że myślimy o nim i trzymamy za niego kciuki. Pomożecie?  Ja dodatkowo deklaruję, że od dzisiaj, za każdy przebiegnięty przez siebie kilometr będę odkładał złotówkę. Jak się zbierze większa kwota, przekażę ją Tomkowi i jego Rodzinie. Będą potrzebowali również i takiego wsparcia.”  – tłumaczy Wojtek Topiłko.

Na profilu zatytułowanym „piątka dla Tomka” od Wielkiej Soboty pojawiają się kolejne treningi oznaczone tagiem  #piatkadlatomka,

Może i Ty dołożysz do akcji swoją „piątkę” ?

O wypadku Tomasza Brzeskiego pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

 

fot: archiwum prywatne rodziny Tomasza Brzeskiego

Aktualizacja: 21.0.2017: żona Tomka – Agnieszka, przekazała informację, że Fundacja na Ratunek, udostępniła subkonto, na którym można gromadzić fundusze na leczenie i rehabilitację sportowca. Oto dane:
FUNDACJA NA RATUNEK, Świniarsko 512, 33-395 Chełmiec
KRS: 0000518401, NIP: 734-352-77-10, REGON: 123213396
Numer konta bankowego (Łącki Bank Spółdzielczy): 64 8805 0009 0047 9314 2000 0020
WAŻNE aby w tytule wpłaty pojawiła się wzmianka: „5 dla Tomka” lub „pomoc dla Tomka”
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.