Od poniedziałku zakaz organizacji wesel oraz nauczanie zdalne w szkołach ponadpodstawowych

W strefach czerwonych, czyli w Nowym Sączu oraz powiatach: nowosądeckim, gorlickim i limanowskim od 19 października zacznie obowiązywać całkowity zakaz organizacji imprez okolicznościowych, w tym wesel, czy konsolacji (styp). Ale to nie koniec zmian, z jakimi muszą zmierzyć się mieszkańcy regionu. 

Podczas uroczystości religijnych w kościołach nie może znajdować się więcej niż 1 osoba na 7m/2, a w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć tylko 10 osób. Ograniczenia wprowadzono również w placówkach handlowych. Jeśli w sklepie jest jedna kasa, może w nim przebywać maksymalnie pięć osób.

Co więcej, w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych). Dodatkowo w strefie czerwonej trzeba przestrzegać takich samych zasad, jak w strefie żółtej:

  • lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00  wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
  • ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
  • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
  • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
  • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Przypominamy również, że od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 w sklepie, aptece i na poczcie przebywać mogą wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Wszystkie informacje dotyczące strefy czerwonej w naszym regionie znajdziecie tutaj—>Pilne! Sądecczyzna, Limanowszczyzna i Gorlickie w czerwonej strefie. Wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.