Przyjaciele żegnają śp. Janusza Presa: ,,Dziękujemy majorze, że byłeś… do zobaczenia!”

Przyjaciele żegnają śp. Janusza Presa: ,,Dziękujemy majorze, że byłeś… do zobaczenia!”

Pracownicy Zakładu Karnego w Nowym Sączu pożegnali tragicznie zmarłego przyjaciela – śp. majora Janusza Presa, który od 19 lat był funkcjonariuszem Służby Więziennej. Spełniał się na stanowisku specjalisty działu ochrony. Wspominają go jako profesjonalistę, mentora, a przede wszystkim – dobrego człowieka i oddanego kolegę. 

,,Żegnaj Majorze! Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili, jest zawsze gościem nie na czas… Odszedłeś nagle. Los nie dał nam szansy żeby dokończyć rozmowy, zapytać o plany – przerwał wszystko w pół słowa. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Po Tobie jednak zostanie luka, którą będzie trudno zapełnić. Nie ma wśród nas nikogo, kto by Cię nie znał. Dla młodych byłeś mentorem, skutecznie wprowadzałeś ich w tajniki służby. Starsi zawsze mogli liczyć na Twoją bezinteresowną pomoc i pełen profesjonalizm… – tak wspominają swojego kolegę pracownicy Zakładu Karnego w Nowym Sączu.

Pochodzący z Trzycierza 41-letni Janusz Pres zmarł nagle w ubiegłą niedzielę. Msza św. żałobna odbyła się dzisiaj, 15 października, w kościele parafialnym w Siedlcach (gmina Korzenna). Po niej rodzina, przyjaciele i współpracownicy odprowadzili ciało zmarłego na miejscowy cmentarz.

,,(…)Twoje słowo, rzucone z uśmiechem „masz załatwione”, nigdy nie okazało się obietnicą bez pokrycia. Z czeluści Twojej nieocenionej pamięci korzystaliśmy wszyscy, zarówno w rozwiązywaniu poważnych problemów, ale też w luźnych rozmowach towarzyskich – z taką samą łatwością przywoływałeś niezbędne paragrafy, co anegdoty z penitencjarnego życia. Na porannych odprawach jeszcze długo środkowe krzesło przy stole pozostanie puste. Dziękujemy, że byłeś… do zobaczenia!” – tymi słowami pożegnali zmarłego współpracownicy i przyjaciele z Zakładu Karnego w Nowym Sączu.

Źródło/Fot. :Zakład Karny w Nowym Sączu 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.