Przyjaciele żegnają śp. Janusza Presa: ,,Dziękujemy majorze, że byłeś… do zobaczenia!”

Pracownicy Zakładu Karnego w Nowym Sączu pożegnali tragicznie zmarłego przyjaciela – śp. majora Janusza Presa, który od 19 lat był funkcjonariuszem Służby Więziennej. Spełniał się na stanowisku specjalisty działu ochrony. Wspominają go jako profesjonalistę, mentora, a przede wszystkim – dobrego człowieka i oddanego kolegę. 

wsb3

,,Żegnaj Majorze! Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili, jest zawsze gościem nie na czas… Odszedłeś nagle. Los nie dał nam szansy żeby dokończyć rozmowy, zapytać o plany – przerwał wszystko w pół słowa. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Po Tobie jednak zostanie luka, którą będzie trudno zapełnić. Nie ma wśród nas nikogo, kto by Cię nie znał. Dla młodych byłeś mentorem, skutecznie wprowadzałeś ich w tajniki służby. Starsi zawsze mogli liczyć na Twoją bezinteresowną pomoc i pełen profesjonalizm… – tak wspominają swojego kolegę pracownicy Zakładu Karnego w Nowym Sączu.

Pochodzący z Trzycierza 41-letni Janusz Pres zmarł nagle w ubiegłą niedzielę. Msza św. żałobna odbyła się dzisiaj, 15 października, w kościele parafialnym w Siedlcach (gmina Korzenna). Po niej rodzina, przyjaciele i współpracownicy odprowadzili ciało zmarłego na miejscowy cmentarz.

,,(…)Twoje słowo, rzucone z uśmiechem „masz załatwione”, nigdy nie okazało się obietnicą bez pokrycia. Z czeluści Twojej nieocenionej pamięci korzystaliśmy wszyscy, zarówno w rozwiązywaniu poważnych problemów, ale też w luźnych rozmowach towarzyskich – z taką samą łatwością przywoływałeś niezbędne paragrafy, co anegdoty z penitencjarnego życia. Na porannych odprawach jeszcze długo środkowe krzesło przy stole pozostanie puste. Dziękujemy, że byłeś… do zobaczenia!” – tymi słowami pożegnali zmarłego współpracownicy i przyjaciele z Zakładu Karnego w Nowym Sączu.

Źródło/Fot. :Zakład Karny w Nowym Sączu 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]