Świetny występ sądeczanek na Mistrzostwach Świata Cheerleaders [film]

Cheerleaderki

Cheerleaderki z naszego regionu znowu pokazały, co potrafią! Dziewczyny zakończyły swój udział w Mistrzostwach Świata Cheerleaders w USA ze znakomitymi wynikami. Zarówno zawodniczki z zespołu Global Cheer, jak i Justyna i Natalia Migacz znalazły się w finale.

– Jestem dumny, że pracuję z tymi dziewczynami. Wykonały kawał ciężkiej pracy, by dostać się tu, gdzie są. Dziękuję każdej z osobna, że ze mną wytrzymują. Zrobiły w 100% to, co od nich oczekiwałem. Tylko my wiemy, ile to pracy kosztowało – komentował w mediach społecznościowych trener Mirosław Haczek.

Grupa Global Cheer prowadzona przez Mirosława Haczka, czyli połączone zespoły Diamond Cheer z Kamienicy i Cheer NS z Nowego Sącza, reprezentowała Polskę w kategorii Cheer All Girl Junior Advanced L4. 24 kwietnia dziewczyny swoim występem wywalczyły sobie przepustkę do finału i wczoraj, a właściwie według polskiego czasu dziś w nocy, dały z siebie wszystko. Ostatecznie znalazły się na piątym miejscu, wśród najlepszych grup z całego świata.

Przypomnijmy, że zespół Global Cheer może się już pochwalić międzynarodowymi sukcesami, o czym wielokrotnie pisaliśmy na łamach portalu dts24.pl (więcej TUTAJ). W 2022 roku grupa zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Atenach, a w 2023 – srebro na Mistrzostwach Europy w Weronie.

Co więcej, 8 zawodniczek z klubu Cheer  NS weszło też w skład reprezentacji Polski, która wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata Cheerleaders ICU World Cheerleading Championships na Florydzie w 2022 roku. Trzeba zaznaczyć, że wtedy dziewczyny startowały na levelu trzecim, czyli średnim. Tym razem zdecydowały się na trudniejszy poziom – level czwarty. Więcej na temat ich tegorocznego startu w Mistrzostwach Świata w USA pisaliśmy TUTAJ.

Justyna i Natalia Migacz (ADeeM)

Zawodniczki Global Cheer to nie jedyne talenty z naszego regionu, które reprezentowały Polskę na Mistrzostwach Świata Cheerleaders. Do Orlando na Florydzie poleciały także siostry Justyna i Natalia Migacz z klubu ADeeM z Nowego Sącza. Startowały w konkurencji Cheer Hip Hop Senior duet i również dostały się do finału, gdzie zajęły ósme miejsce.

Jak przyznają, są dumne ze swojego wyniku, bo nikt z Polski jeszcze takiego w tej kategorii nie uzyskał.

Przypomnijmy, że podczas ostatnich Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym dziewczyny obroniły tytuł Mistrza Polski i znów zdobyły nominację na Mistrzostwa Świata, więc za rok po raz kolejny pokażą w USA swoje umiejętności.