Matura to dla nich formalność. Indeksy mają w kieszeni. I LO chwali się talentami [ZDJĘCIA, NAGRANIE]

Matura to dla nich formalność. Indeksy mają w kieszeni. I LO chwali się talentami [ZDJĘCIA, NAGRANIE]

Dla nich matura to właściwie formalność. Będą musieli stanąć jedynie do jednego – dwóch egzaminów z maturalnego „pakietu”. Niektórzy nie muszą się też martwić o studia, bo mają już zapewniony indeks otwierający drzwi do prestiżowych uczelni. I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza w Nowym Sączu pochwaliło się talentami swoich uczniów. Dyrektor szkoły Jacek Tomasik przedstawił tegorocznych laureatów i finalistów olimpiad.

 – W naszej szkole uczy się 1159 uczniów. Pracujemy z młodzieżą, która pochodzi z Nowego Sącza i pięciu ościennych powiatów. Dzisiaj chciałbym pokazać, jakie sukcesy odnosi nasza młodzież. Uczeń klasy czwartej, tegoroczny maturzysta Jakub Sułkowski, został laureatem olimpiady matematycznej i finalistą olimpiady informatycznej. Uczennica klasy trzeciej Emilia Majerczak to laureatka olimpiady z literatury i języka polskiego. W gronie finalistów w olimpiadach przedmiotowych znaleźli się również: Bartosz Janisz, Krzysztof Fiedor i Gabriela Gargula. Cała trójka wzięła udział w olimpiadzie „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego – wyliczał dyrektor Jacek Tomasik podczas konferencji prasowej zwołanej tuż przed pożegnaniem z tegorocznymi maturzystami.

Materiał jakie trzeba mieć opanowany na olimpiadach znacznie wykracza poza to, czego uczymy się na lekcjach więc trzeba włożyć dużo pracy indywidualnej, ale matematyka to moja pasja. Przed olimpiadą bywały dni, gdy poświęcałem na przygotowania nawet osiem godzin dziennie. Wcześniej też właściwie było tak, że mój czas wolny wypełniała m matematyka. Teraz czeka mnie matura i wybór kierunku studiów. Prawdopodobnie będę studiował informatykę. A egzamin dojrzałości zdaję tylko z języka polskiego i angielskiego – mówił Jakub Sułkowski.

Emilia Majerczak podziękowała za przygotowanie do olimpiady swojej polonistce Bernadecie Odrzywolskiej i wyznała, że jej polonistyczne pasje dotyczą głównie epoki romantyzmu. Interesuje się też teatrem.

Poza Emilią i Jakubem również inni uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z pięknym wynikiem brali udział w olimpiadach i konkursach. Są to: Kamil Gaza (Olimpiada Znajomości Afryki), Mateusz Szymański  (Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej), Natalia Dutka  (Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej), Katarzyna Poręba (Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości), Anna Ptaśnik i Maciej Kożuch  (Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z geografii z elementami geologii), Daria Puchała (Wojewódzki Konkurs Lingwistyczny), Amelia Wielosik (Ogólnopolski Konkurs „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”), Mateusz Mółka (Olimpiada Wiedzy Chemicznej z Wydziałem Chemii UJ Kraków – „Diamentowy Indeks AGH”), Maciej Baczyński (VIII Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Historycznej „Polska – Szwecja między rywalizacją i współpracą”), Emilia Zbożeń  (Konkurs Wiedzy o UJ), Norbert Kunicki (olimpiada „O złoty indeks Politechniki Krakowskiej”), Bartłomiej Matyszok (olimpiada „O złoty indeks Politechniki Krakowskiej”).

Zdjęcia Adrian Maraś

Poniżej nagranie z konferencji prasowej:

 

Czytaj też:

WSB-NLU. Jedenaście pierwszych miejsc w projekcie, w którym liczy się myślenie [ZDJĘCIA, NAGRANIE]

Reklama