Od 28 grudnia Pazganowie nie są właścicielami Konspolu. Chcą teraz budować biznes w Europie Wschodniej

Rodzina Pazganów i przedstawiciele firmy Cargill podpisali 28 grudnia finalną umowę mocą której grupa Konspol zostaje włączona do struktur amerykańskiego koncernu Cargill. To konsekwencja wstępnego porozumienia z września 2018 roku.

wsb3

Twórca sądeckiej firmy – Kazimierz Pazgan wraz z rodziną, podjął decyzję o sprzedaży jesienią ubiegłego roku.

„Tym samym firma, po prawie 40 latach od jej powstania, wkracza na nowy poziom. Dzięki wsparciu Grupy Cargill, nowosądecki lider przetwórstwa spożywczego zyska dostęp do nowych rynków i zwiększy siłę inwestycyjną, co pozwoli jeszcze bardziej przyspieszyć tempo rozwoju firmy” – czytamy w komunikacie przesłanym dziś do mediów.

Cargill będzie kontynuował działalność Grupy Konspol, zapewniając ciągłość funkcjonowania firmy i jej marek. Jako nowy właściciel, oznacza dla Konspolu zmianę skali, ale będąc firmą rodzinną z podobnym podejściem do biznesu, gwarantuje zachowanie tożsamości i docenia wartość zespołu, który budowaliśmy przez lata – mówi Kazimierz Pazgan, założyciel sprzedanego przedsiębiorstwa.

Znakomity zespół, silne marki produktowe i dotychczasowa dynamika rozwoju pokazują potencjał Konspolu – powiedział Chris Langholz, Prezes Cargill Global Poultry. – Jestem przekonany, że Cargill pomoże jeszcze skuteczniej wykorzystywać te atuty, zwłaszcza na globalnym rynku.

Cargill jest globalnym liderem w sektorach: rolnictwa, produkcji żywności i przetwórstwa spożywczego. Firma prowadzi działalność od ponad 153 lat, pracując z klientami w ponad 125 krajach.

Jak wynika z komunikatu,  pieniądze pochodzące ze sprzedaży Konspolu rodzina Pazganów chce zainwestować w biznes w krajach Europy Wschodniej.

Wśród ambitnych planów, wiodące są projekty w zakłady produkcyjne w Azji, między innymi realizowana już inwestycja w Indonezji. Pazganowie chcą też być aktywnymi inwestorami na dynamicznie rozwijających się rynkach Europy Wschodniej. Obok działalności hodowlanej i produkcyjnej, rodzina dysponuje dużym doświadczeniem w branży budowlanej i nieruchomości. W niedalekiej przyszłości planuje duże projekty inwestycyjne również w tym obszarze.”

Czytaj też:

Miejscem dla ikon są muzea

 

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]