Rodzina Pazganów  podjęła decyzję o sprzedaży rodzinnego przedsiębiorstwa, czyli Grupy Konspol. Nabywcą jest amerykański koncern Cargill. Decyzja zapadła wczoraj.

Renault2

"W dniu 13 września br. doszło do zawarcia porozumienia w sprawie przejęcia podmiotów działających w ramach Grupy Konspol przez amerykański koncern Cargill.  Właściciele Konspolu zdecydowali o pozyskaniu zewnętrznego inwestora,  aby zapewnić firmie dalszy dynamiczny rozwój w obliczu postępującej konsolidacji rynku" - czytamy w komunikacie biura prasowego  Konspolu. - "Przedmiotem transakcji są wszystkie podmioty Grupy KONSPOL wraz z zapleczem produkcyjnym i portfolio produktowym. Oznacza to przejęcie zakładu produkcji pasz, pięciu kompleksów hodowlanych, ubojni oraz dwóch zakładów produkcyjnych. W efekcie Cargill będzie w pełnym zakresie kontynuował działalność  Grupy KONSPOL i jej dynamiczny rozwój, zapewniając ciągłość funkcjonowania firmy i jej marek".

- W trakcie negocjacji miałem okazję przekonać się, że podzielamy wiele wartości. Mam pewność, że to najlepsza gwarancja przyszłości Konspolu, który, wraz z rodziną, rozwijam od ponad 40 lat – mówi Kazimierz Pazgan, założyciel firmy, któremu biznes prowadzony przez kilka dekad zapewił miejsce na liście najbogatszych Polaków.

Obecnie przedsiębiorstwem kierują dzieci Kazimierza Pazgana - córka Magdalena i syn Konrad. Zakłady produkcyjne "Królestwa kurczaka" działają  w Nowym Sączu i w Słupcy.

Cargill chwali się 153 - letnią historią i działalnością biznesową w 125 krajach.  Zatrudnia 150 tys. pracowników.

- Zaangażowanie w produkcję wysokiej jakości żywności i pasja dla innowacji czynią Konspol doskonałym uzupełnieniem naszego globalnego biznesu drobiowego - mówi Chris Langholz, Prezes Cargill Global Poultry.

Czytaj też:

Najbogatsi biznesmeni Sądecczyzny. Nie ma wśród nich braci Koral. Wciąż jest Roman Kluska

 

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.