O upadku autorytetów w nowosądeckiej Małej Galerii

Gospodarze nowosądeckiej Małej Galerii zapraszają na  „Wrzątek Kulturalny", czyli publiczną wymianę poglądów na ważne tematy. Tym razem spotkanie odbędzie się pod hasłem „Autorytet – mechanizmy upadku”. „Wrzątek” zaplanowano na czwartek - 17 stycznia na godz. 18.

dts

W dyskusji udział wezmą:

Dr hab. Dariusz Juruś - absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (filozofia) i Politechniki Krakowskiej (architektura), zajmujący się filozofią polityki, a głównie libertarianizmem. Publikował m.in. w Principiach („Czy Robert Nozick był libertarianinem?”), Diametrosie („The Neo-Aristotelian Defense of Rights, Or a Minimal State Approach”), Analizie i egzystencji („Wokół własności . Próba uporządkowania stanowisk w filozofii politycznej”) i Ruchu filozoficznym („Ekonomiczne i etyczne podstawy libertarianizmu”). Jest autorem książki „W poszukiwaniu podstaw libertarianizmu” oraz antologii „Dzieje własności prywatnej. Od starożytności do współczesności”. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Dr nauk humanistycznych Stefan Florek. Jego obecne zainteresowania naukowe obejmują kognitywistyczne i ewolucyjne podejście do takich zagadnień jak: moralność, przestępczość, resocjalizacja przestępców, doświadczenie aksjologiczne i agresja. Opublikował monografię „Wartościujący umysł” (2007) oraz jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych: artykułów w czasopismach i rozdziałów w książkach.

Dr hab. Przemysław Piotrowski, kierownik Zakładu Psychologii Sądowej i Kryminologii w Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz profesor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Zainteresowania naukowe: kryminologia, psychologia przestępczości, uwarunkowania skuteczności oddziaływań resocjalizacyjnych.

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.