Zimowa Opowieść z "Dziadkiem do orzechów" - ten koncert zachwyci nie tylko dzieci

"Zimowa Opowieść" to kolejne niezwykłe i magiczne wydarzenie, przygotowane przez orkiestrę Sinfonia Carpathia, podczas którego będzie można usłyszeć suitę Piotra Czajkowskiego "Dziadek do orzechów" oraz kompozycje Camille'a Saint-Saensa i Dymitra Szostakowicza. Dwa koncerty zaplanowano 26 stycznia o godz. 16 i 18 w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu. 

wsb3

Koncert skierowany jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych, którzy wsłuchując się w czytaną przez narratora opowieść, będą mogli skonfrontować ją z muzyczną historią graną przez muzyków Sinfonii Carpathii.

Orkiestra Sinfonia Carpathia została założona przez Bartosza Życzyńskiego w 2018 roku. W jej skład wchodzą młodzi, utalentowani muzycy, absolwenci renomowanych uczelni, którzy za swoją misję uznali stworzenie ambitnej formacji, propagującej muzykę klasyczną w regionie i poza jego granicami.

Podstawowy skład instrumentalny Sinfonii Carpathii to kwintet smyczkowy, rozszerzany przy okazji większych wydarzeń o pozostałe sekcje instrumentów. Orkiestra jest otwarta na wykonywanie zróżnicowanego repertuaru, od dzieł kompozytorów muzyki klasycznej, po wielkie dzieła muzyki filmowej i rozrywkowej.

Bilety w cenie 30 zł (cały) i 25 zł (ulgowy) już w sprzedaży!

Więcej na temat orkiestry przeczytasz też tu

Źródło: MCK SOKÓŁ

FORDELEKT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.