Nowy Sącz. Jest budżet miasta na 2021 rok

Nowy Sącz. Jest budżet miasta na 2021 rok

Najważniejszym punktem dzisiejszej Sesji Rady Miasta był temat budżetu na 2021 rok. Po kilkugodzinnych, burzliwych rozmowach radni przyjęli uchwałę Budżetową Miasta Nowego Sącza wraz z poprawkami.

Jak pisaliśmy TUTAJ, rajcy klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz, reprezentowani przez radną Teresę Cabałę przygotowali szereg poprawek do proponowanego przez prezydenta Ludomira Handzla budżetu.

Opozycja była przeciwna proponowanym poprawkom, podkreślając, że wprowadzone do budżetu inwestycje nie będą możliwe do zrealizowania. Ich słowa potwierdzał również wiceprezydent Artur Bochenek. Radni argumentowali, że rzeczywiste koszty proponowanych przez klub PiS – Wybieram Nowy Sącz przedsięwzięć, jak choćby budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 11, będą dużo wyższe niż przedstawiono w projekcie poprawek. Przekonywali również, że brak dopłaty dla MPK skutkować będzie utratą jednego z najważniejszych elementów Karty Nowosądeczanina, czyli darmowych przejazdów komunikacją miejską dla mieszkańców.

Kilku radnych wystąpiło z wnioskami formalnymi o odesłanie projektu uchwały budżetowej do wnioskodawcy, jednak prowadzący tę część zebrania wiceprzewodniczący Artur Czernecki nie zgodził się przeprowadzić nad tym głosowania.

Przystąpiono zatem do głosowania nad wprowadzeniem poprawek radnej Teresy Cabały. 12 radnych było ,,za”, a ,11 ,,przeciw”. Podobnie wyglądał rozkład głosów przy decyzji nad przyjęciem uchwały budżetowej wraz z poprawkami.

Tym samym z planu inwestycji ujętych w przyszłorocznym budżecie wykreślono budowę krytego lodowiska, na które ogłoszony już został przetarg, a także okrojono wydatki na „promocję jednostek samorządu terytorialnego”. Zaoszczędzone w ten sposób pieniędzy mają być przeznaczone na budowę chodników, czy na dopłaty do rachunków za wodę i odprowadzanie ścieków.

Na zdjęciach poniżej rozkład głosów rajców. Radna Teresa Orzeł z powodu problemów technicznych podawała swoje głosy telefonicznie. W obu przypadkach była ,,za”.

Projekt uchwały budżetowej bez poprawek: projekt – nr 472 – budżet 2021

Sesja Rady Miasta wciąż trwa. Transmisję można oglądać pod poniższym linkiem:

Sesja Rady Miasta Nowego Sącza [transmisja]

fot. arch. dts24.pl

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.