Ważne! Kryte lodowisko, czy dopłaty do wody dla sądeczan? Radni decydują dziś o wydatkach miasta na 2021 rok

Ważne! Kryte lodowisko, czy dopłaty do wody dla sądeczan? Radni decydują dziś o wydatkach miasta na 2021 rok

Trwa sesja sądeckich radnych, na której ma zostać uchwalony plan przyszłorocznych przychodów i wydatków Nowego Sącza. W przygotowanym przez prezydenta i jego podwładnych projekcie budżetu na 2021 rok największą inwestycją jest budowa krytego lodowiska o wymiarach 20:40 metrów. W miniony poniedziałek ogłoszony został przetarg na budowę obiektu. Koszt tego zadania to ok. 4 mln zł.

Prezydent Ludomir Handzel przekonuje, że kryta ślizgawka, która latem mogłaby zamienić się w zadaszony kort tenisowy byłaby świetnym uzupełnieniem oferty rekreacyjnej dla sądeczan i turystów. Przewiduje, że budowa ma szansę skończyć się przed kolejnym sezonem zimowym.

Nie ma jednak pewności, czy radni miasta zgodzą się na wydatek na ten cel. Przedstawiciele większościowego klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz zaproponowali bowiem serię poprawek do uchwały budżetowej. Chcą między innymi wykreślenia budowy lodowiska z planu inwestycji ujętych w przyszłorocznym budżecie, okrojenia wydatków na „promocję jednostek samorządu tertorialnego” i przeznaczenia zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy na budowę chodników (między innymi wzdłuż ulic Prusa, Św. Heleny, Tarnowskiej, Mała Poręba, Zyndrama), boiska przy Szkole Podstawowej nr 11, oraz na dopłaty do rachunków za wodę i odprowadzanie ścieków.

Jak zapewniła podczas wczorajszej konferencji prasowej Iwona Mularczyk, przewodnicząca rady miasta, poprawki były konsultowane z mieszkańcami, zaś dzięki dopłatom do rachunków za wodę i ścieki przeciętna rodzina zaoszczędzi około tysiąc złotych.

Plan budowy lodowiska radna Teresa Cabała skwitowała słowami: „to nie jest czas na realizację tego typu inwestycji w dobie pandemii „.

W odpowiedzi na zgłoszone przez radnych PiS – Wybieram Nowy Sącz propozycje zmian w planach przyszłorocznych wydatków, prezydent Handzel oświadczył, że efektem poprawek będzie „brak wydarzeń kulturalnych”.

Pani radna Teresa Cabała chce zabrania środków z Festiwalu Produktów Regionalnych, z jarmarku wielkanocnego, z jarmarku bożonarodeniowego i poloneza pod ratuszem – skwitował.

Czy sądeczanie będą mieli kryte lodowisko, czy dopłaty do wody, jakie chodniki uda się zbudować i jakie wydarzenia zorganizować  – dowiemy się prawdopodobnie na dzisiejszej sesji.

Projekt uchwały budżetowej:

projekt – nr 472 – budżet 2021

Transmisję z sesji budżetowej można oglądać pod poniższym linkiem:

Sesja Rady Miasta Nowego Sącza [transmisja]

Stanowisko władz miasta odnośnie poprawek do budżetu proponowanych przez radnych PiS:

Stanowisko UM NS (poprawka budżetowa )

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.