Nowy Sącz. Samochód uderzył w budynek ZUS. Poważne obrażenia kierowcy

Nowy Sącz. Samochód uderzył w budynek ZUS. Poważne obrażenia kierowcy

uderzył w ZUS, wypadek, Nowy Sącz

Dziś w godzinach porannych kierowca samochodu osobowego marki Ford z niewyjaśnionych dotąd przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Osoba poszkodowana trafiła do szpitala.

Zdarzenie potwierdza w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

– Kierowca samochodu osobowego uderzył w budynek. Pojazdem marki Ford podróżowała jedna osoba. Na miejscu zdarzenia był obecny Zespół Ratownictwa Medycznego. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala – mówi dyżurny operacyjny PSP Nowy Sącz.

Wyjaśnianiem okoliczności incydentu zajmuje się policja. Na miejscu pracowali strażacy JRG 2 Nowy Sącz. Samochód uległ znacznemu uszkodzeniu, szkody są także widoczne na elewacji budynku. Poniżej zdjęcie.

– Około godziny 5,30 na ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Ford z niewyjaśnionych na obecną chwilę przyczyn stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z drogi uderzył w ogrodzenie, a następnie w jeden z budynków. Kierujący został przewieziony do szpitala (obrażenia powyżej dni 7). Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej Policji. Kierujący był trzeźwy. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia będą ustalane podczas prowadzonego postępowania – informuje komisarz Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Czytaj także: Chełmiec. Kmak przez błąd kardynalny przegrał sam ze sobą. To fenomen w skali regionu

Fot. Paweł Borek / tekst: DK + Gabriela Wolińska

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama