Nowy Sącz ulica Broniewskiego. Sądeckie służby wprowadzone w błąd

Nowy Sącz ulica Broniewskiego. Sądeckie służby wprowadzone w błąd

policja

Jeden z mieszkańców zadzwonił dziś pod numer alarmowy z informacją, która mówiła o tym, że mieszkaniec bloku przy ulicy Broniewskiego w Nowym Sączu próbuje skoczyć z czwartego piętra. Na miejscu potencjalnego zdarzenia natychmiast pojawiły się służby: Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Straż Pożarna, które zawsze w takich sytuacjach stają na wysokości zadania.

Zgłoszenie napłynęło dziesięć minut temu. Potwierdza to w rozmowie z naszą redakcją dyżurny operacyjny Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

– Mieliśmy zgłoszenie o godzinie 22:50. Ktoś powiadomił służby o tym, że jeden z mieszkańców bloku na ulicy Broniewskiego podejmuje próbę skoczenia z czwartego piętra. Wysłaliśmy trzy Jednostki Ratowniczo Gaśnicze nr 1 Nowy Sącz. Po przybyciu na miejsce okazało się, że są już obecne: Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Ale do tej pory nie udało się dotrzeć do osoby, o której mowa  – przedstawia bieżącą sytuację dyżurny operacyjny PSP Nowy Sącz.

Kilka minut po godzinie 23:00 zweryfikowaliśmy te informacje. Okazało się, że Strażakom i Policji nie udało się odnaleźć osoby, która miałaby zamiar skoczyć. Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że będzie dochodzenie w sprawie wprowadzenia służb w błąd. Szczegóły podamy w czwartek po rozmowie z rzecznikiem Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

AKTUALIZACJA (9 lutego, godz: 13:55): Stanowisko komisarz Justyny Basiagi, Oficera Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w sprawie wczorajszych wydarzeń:

Wczoraj ok. godz. 22:50 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, dotyczące mężczyzny, który prawdopodobnie chce skoczyć z 4 piętra bloku na osiedlu Barskim w Nowym Sączu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy wraz ze strażakami dokładnie sprawdzili wskazane miejsce jak i rejon przyległy. W trakcie interwencji nie potwierdzono takiej sytuacji. Obecnie w tej sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 66 § 1 kodeksu wykroczeń.

Art. 66. [Wywołanie fałszywego alarmu]
§1.
Kto:
1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.
§ 2.
Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

Czytaj także: Sensacyjny lider listy PiS do Sejmu w okręgu nowosądeckim. Jedynką ma być „spadochroniarz”

Fot: ilustracyjne

Reklama