Nowy Sącz. Oto prawdopodobny podział mandatów w okręgu 14

Nowy Sącz. Oto prawdopodobny podział mandatów w okręgu 14

podział mandatów, Nowy Sącz

Cały czas docierają najnowsze doniesienia dotyczące wyników zakończonych w dniu dzisiejszym wyborów. Znamy już bardzo prawdopodobny scenariusz podziału mandatów w okręgu 14 (Nowy Sącz i powiaty: nowosądecki, limanowski, gorlicki, nowotarski i tatrzański).

Na podstawie dotychczasowych wyników sondażu exit poll, w oparciu o źródła eksperckie możemy założyć z dużym prawdopodobieństwem, że partia Prawa i Sprawiedliwości otrzyma w naszym okręgu 7 mandatów, Koalicja Obywatelska – 2 mandaty, natomiast Trzecia Droga – 1 mandat. Taki scenariusz oznaczałby, że bez poselskiego mandatu w naszym okręgu pozostanie Konfederacja, która wydawała się być pewniakiem.

Przypomnijmy. Ogłoszone wyniki exit poll wskazują, że Polacy głosowali dziś następująco:
PiS – 36,8%
Koalicja Obywatelska – 31,6%
Trzecia Droga – 13,0%
Lewica – 8,6%
Konfederacja – 6,2%
Bezpartyjni Samorządowcy – 2,4%

Dla Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi taki scenariusz byłby olbrzymim sukcesem. Obydwie partie dokładnie takiego scenariusza oczekiwały.

Portal DTS24 był dzisiaj obecny w sztabach wyborczych. Największa euforia panowała w sztabie Koalicji Obywatelskiej, o czym pisaliśmy – TUTAJ. W sztabie Prawa i Sprawiedliwości (u Ministra Arkadiusza Mularczyka) panowały wyważone emocje. Więcej na temat – TUTAJ. Sporą dozę niezadowolenia, ale jednocześnie wyczekiwania na komplet wyników dało odczuć się w trakcie briefingu zorganizowanego przez przedstawicieli Konfederacji – TUTAJ. Ogromną radość z wyniku Trzeciej Drogi wyraziła w rozmowie z naszą redakcją poseł Urszula Nowogórska – więcej TUTAJ. Ambiwalentne nastroje panowały z kolei w drugim sądeckim sztabie Prawa i Sprawiedliwości, gdzie na wyniki oczekiwał między innymi poseł Patryk Wicher. Więcej o tym – TUTAJ. Warto przypomnieć, że w wyborach wzięło udział co najmniej 72,9% wyborców, co jest absolutnym rekordem w historii wolnej Polski.

Czytaj także: Poseł Urszula Nowogórska po wstępnych wynikach wyborów: ,,Ogromna radość i wdzięczność, dziękuję”

Fot: Arbresha Goranci / DTS24

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama