Nowy Sącz: miasto informuje, jak będą funkcjonować sądeckie szkoły

Wszystkie sądeckie placówki oświatowe, edukacyjne i żłobki będą zamknięte. Od jutra do 25 marca zamknięte będą również świetlice osiedlowe i środowiskowe. Funkcjonować będą natomiast poradnia psychologiczno- pedagogiczna oraz Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy. Takie informacje przekazali dziś podczas konferencji prasowej wiceprezydent miasta Magdalena Majka oraz sekretarz miasta Piotr Lachowicz.

PROTEUSSMARZ

Wszystkie placówki dziś do końca dnia pracować będą zgodnie z harmonogramem. Jutro i pojutrze (12 i 13 marca) wszystkie żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe zobowiązane są do organizacji zajęć wyłącznie dla tych dzieci, których rodzice nie mogą zapewnić opieki w domach.

Od 16 marca (poniedziałek) wszystkie placówki będą zamknięte. Rodzice, którzy zdecydują się pozostać z swoimi dziećmi w domach będą mogli ubiegać się o zasiłek opiekuńczy. Będzie on wypłacany jednak tylko jednemu z rodziców, który w ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie zajmował się dziećmi do ósmego roku życia.

-To nie jest decyzja, która miałaby wzbudzić poczucie wielkiego zagrożenia. Wręcz przeciwnie. Na ten moment w Nowym Sączu nie mamy stwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem. Te działania zostały podjęte, aby zabezpieczyć dzieci, młodzież i ich rodziny przed możliwością rozprzestrzeniania się wirusa- mówiła wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka

Jak dodała, należy pamietać, że nie jest to okres dodatkowych ferii. Nauczyciele w tym czasie mogą zostać poproszeni o przygotowanie materiałów on-line. Będzie można je pobrać za pośrednictwem dziennika elektronicznego, a dzieci będą musiały popracować nad nimi w domach.

-Mieliśmy już sytuację w ubiegłym roku, kiedy znaczna część placówek edukacyjnych w związku ze strajkiem nie funkcjonowała i nie spowodowało to dużych trudności. Mamy nadzieję, że również i tym razem uda się to tak zorganizować, żeby nie doszło do znaczących utrudnień- dodała Magdalena Majka.

Dodała również, że nie przewiduje zmiany organizacji roku szkolnego oraz procedury rekrutacji na studia wyższe. Dwa najbliższe tygodnie uczelnie wykorzystać mają na powtórki.

Czytaj też:

KORONAWIRUS. PRZEDSIĘBIORCY PRZED WYZWANIEM: PRZETRWAĆ, LUDZIE ROBIĄ ZAPASY

Wirus paniki bardziej zaraźliwy niż COVID-19

 

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.