Wciąż nie ujęto sprawców kradzieży w kantorze. Pomóż policji w ich identyfikacji

Policja opublikowała wizerunek złodziei, którzy 30 grudnia 2019 roku okradli kantor znajdujący się w sklepie Intermarche w Krynicy-Zdroju. Sprawcy kradzieży byli częściowo zamaskowani, jednak funkcjonariuszom udało się określić jak wyglądają. 

wsb3

Dzień przed Sylwestrem około 18.30 dwóch mężczyzn okradło kantor. Godzinę wcześniej punkt został zamknięty, ale znajdujący się w obiekcie market był jeszcze czynny. Tego dnia wokół kantoru i w sklepie przebywało wiele osób, jednak nikt nie zauważył włamania.

- Tego dnia mężczyźni kręcili się wokół sklepu już od godziny 17.20. Obaj byli częściowo zamaskowani i nie chodzi tu tylko o kaptury obszyte futrem i czapki z daszkiem, które mieli na głowach, ale o atrapę okularów z plastikowym nosem, który jeden z nich miał na twarzy - przypomina asp. Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Właściciel kantoru szukał sprawców na własną rękę. Opublikował nagranie  z monitoringu i za wskazanie złodziei wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. Poszukiwania jednak nie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

- Sądeccy policjanci przy wsparciu policjantów z Krynicy-Zdroju, już od momentu zgłoszenia bardzo intensywnie pracowali nad tą sprawą, w tym także operacyjnie. Ich starania przyniosły efekty, ponieważ mimo, że sprawcy byli zamaskowani, funkcjonariusze ustalili ich wizerunki. Wówczas zwrócili się z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Muszynie, o wyrażenie zgody na publikację wizerunku obu mężczyzn. Prokurator wyraził zgodę i wydał stosowne zarządzenie - informuje asp. Iwona Grzebyk-Dulak.

Jeśli ktoś rozpoznaje mężczyzn na zdjęciach lub ma informację na temat pojazdu, którym mogli się poruszać, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 112 lub: 18 442 46 30 (47 833 46 30).

Opublikowany przez Łukasza Czarneckiego Sobota, 4 stycznia 2020

Fot. KMP Nowy Sącz

Okradli kantor. Za informacje właściciel płaci 10 tysięcy złotych

TUKAN

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.