Nowy Sącz: Ukradł pieniądze zbierane dla osób z niepełnosprawnościami

31-letni mężczyzna przyszedł do sklepu, ale wyniósł z niego nie zakupy, a szklaną skarbonę z datkami, która stała przy jednej z kas. Na szczęście łupem nie cieszył się zbyt długo. Już godzinę później trafił w ręce policjantów.

wsb3

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (9 marca). Mężczyzna korzystając z nieuwagi pracowników sklepu przy ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu i zabrał skarbonkę z pieniędzmi, które zbierane były dla fundacji pomagającej osobom z niepełnosprawnościami. Swoją zdobycz schował pod bluzę i szybko wyszedł ze sklepu.

– Zaalarmowani o kradzieży policjanci natychmiast zaczęli działać. Dzięki nagraniom zarejestrowanym przez kamery monitoringu szybko ustalili kto odpowiada za tę kradzież. Następnie ruszyli w teren i w okolicach centrum miasta zauważyli mężczyznę, który odpowiadał wizerunkowi – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Okazało się, że podejrzany ma przy sobie foliową reklamówkę, a w niej bilon i banknoty w kwocie niemal 200 złotych. Wskazał też mundurowym miejsce, w którym pozbył się uszkodzonej skarbony.

31-latek usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

fot. KMP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]