Koronawirus. Na granicy polsko - słowackiej straż graniczna sprawdzi czy nie masz gorączki

Od dzisiaj, (11 marca) od godziny 16. rozpoczynają się działania, których celem jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 na granicy polsko-słowackiej. Tym samym na odcinku granicy państwowej ze Słowacją zlokalizowanych będzie 5 punktów kontroli sanitarnej , z czego 2 na terenie województwa małopolskiego. Podczas kontroli sanitarnej dokonywany jest pomiar temperatury. Funkcjonariusze służb odbierają karty lokalizacji pasażera i kierowcy oraz weryfikują zawarte w nich dane z dokumentami tożsamości. Karta kierowcy zawiera dodatkowe dane, m.in. numer rejestracyjny pojazdu i trasę przejazdu.

Renault2

W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizują służby sanitarne, zgodnie z wytycznymi GIS.

Kontrola sanitarna prowadzona jest także na wszystkich przejściach granicznych z Rosją, Białorusią i Ukrainą. Tam badana jest każda osoba, która wjeżdża do naszego kraju.

Na punktach kontroli sanitarnej wzdłuż granicy z Niemcami, Czechami i Litwą kontrolowane są osoby przyjeżdżające do Polski autobusami i busami.

W terytorialnym zasięgu działania Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, punkty kontroli sanitarnej uruchomione zostaną w dwóch lokalizacjach:- Chyżne – Trstena- Jurgów – Podspady.Pozostałe punkty na granicy polsko-słowackiej to: Barwinek – Vysny Komarnik (Bieszczadzki OSG), Korbielów – Oravska Polhora (Śląski OSG) oraz Zwardoń – Skalite Platforma (Śląski OSG).

W działanie punktów sanitarnych zaangażowane są służby medyczne, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Policja, ITD, KAS oraz wojsko.

Źródło: https://www.strazgraniczna.pl/

https://www.dts24.pl/dwie-osoby-z-sadeckiego-szpitala-skierowane-na-domowa-kwarantanne/

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.