Nowy Sącz: krzesełka i stoliki dla Nadziei od Galerii Sandecja

40 krzeseł i 25 stolików to dar Centrum Handlowego Galeria Sandecja dla Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo „Nadzieja”. Sprzęt przekazany dzisiaj przez Krzysztofa Kryczkę, dyrektora „Sandecji”, zostanie wykorzystany do prowadzenia warsztatów terapii zajęciowej.

Współpraca pomiędzy różnymi organizacjami pozarządowymi z Nowego Sącza oraz Urzędu Miasta z partnerami zewnętrznymi często owocuje akcjami na rzecz najbardziej potrzebujących – mówi Leszek Langer, dyr. Wydziału Integracji i Rynku Pracy oraz pełnomocnik prezydenta miasta Nowego Sącza do spraw osób niepełnosprawnych. – Dzisiaj przekazujemy meble, które mam nadzieję, będą dobrze służyły podopiecznym stowarzyszenia.

Sprzęt na pewno się przyda, tym bardziej, że jak podkreśla Jadwiga Jasińska, prezes „Nadziei”, stowarzyszenie ma coraz więcej podopiecznych.

To bardzo ważne, aby okazać osobom potrzebującym serce i otworzyć się na nich – mówi Jadwiga Jasińska, wyrażając jednocześnie nadzieję na dalszą współpracę. – Potrzeb jest bardzo dużo, dlatego liczymy na przyjazne instytucje, firmy i osoby prywatne. Chętnie skorzystamy z każdej pomocy i będziemy o nią prosić w przyszłości.

W stowarzyszeniu działa 7 pracowni, oferujących rehabilitację społeczną oraz zawodową dla podopiecznych.

Z samych warsztatów terapii zajęciowej korzysta 35 uczestników – mówi  Marcin Błażusiak, kierownik warsztatów. – Mam nadzieję, że  uczestnicy trafią następnie na rynek pracy chronionej, który zaczyna się powoli rozwijać w naszym regionie.

Stowarzyszenie „Nadzieja” prowadzi dzienny ośrodek rehabilitacji, świetlicę terapeutyczną oraz warsztaty terapii zajęciowej. Z jego wsparcia korzystają 102 osoby – dzieci, młodzież i dorośli.

fot. T.B.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.