Wola Krogulecka: het na hore!

„Het na hore bez skole”  oznacza:  “gdzieś w górę przez kamienie”. Tak nazwano nową ścieżkę przyrodniczą wytyczoną we wschodniej części pasma Jaworzyny Krynickiej dzięki staraniom Zespołu Parków Krajobrazowych  Województwa Małopolskiego i dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. 

Wędrówka na dystansie 3,5 km. prowadzi przez osiem  przystanków w postaci kamiennych głazów oraz tablic, które informują o charakterystycznych dla danego miejsca gatunkach roślin i zwierząt, formach terenu i ciekawostkach związanych z miejscowym osadnictwem człowieka. Na trasie ścieżki znajduje się między innymi platforma widokowa w Woli Kroguleckiej, z której można podziwiać rozległą panoramę  Pasma Radziejowej oraz Jaworzyny Krynickiej.

Do ścieżki można dotrzeć od strony Barcic – skręcając przy kościele w stronę Woli Kroguleckiej, przejeżdżając most na Popradzie, a następnie kierując się w górę krętą drogą, która doprowadzi do pierwszego przystanku ścieżki – siedziby Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Kto jeszcze nie przewędrował het na hore, ma okazję to zrobić już jutro (1 lipca). Na wspólny spacer zaprasza Zespół Parków Krajobrazowych. Zainteresowani proszeni są o wysłanie zgłoszenia na adres: [email protected]

Zbiórka o godz. 10:00 przy siedzibie starosądeckiego oddziału Zespołu Parków Krajobrazowych w Woli Kroguleckiej.

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.