Nowy Sącz: Bieg św. Rocha dla Amelki Czarneckiej i otwarcie nowego placu zabaw

Nowy Sącz: Bieg św. Rocha dla Amelki Czarneckiej i otwarcie nowego placu zabaw

Na osiedlu Dąbrówka odbyła się VII edycja Charytatywnego Biegu św. Rocha, z którego dochód został przekazany w całości na leczenie 10-letniej Amelki, chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

O Amelce pisaliśmy: Nowy Sącz: Niech Amelka znów zatańczy! 

Bieg św. Rocha zapowiadaliśmy: Nowy Sącz: Bieg św. Rocha dla Amelki Czarneckiej 

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a najlepsi nagrody rzeczowe. Wszystko rozpoczęło się od rywalizacji sportowej, która w tym roku została zorganizowana z myślą o chorej na białaczkę Amelce. W sumie, w różnych kategoriach, na linii startu stawiło się kilkuset zawodników. Biegały przedszkolaki, uczniowie i mieszkańcy osiedla Dąbrówka.

VII Bieg Świętego Rocha odbywał się na następujących dystansach:

  1. kategoria przedszkolaki (dziewczynki/chłopcy)  30 metrów
  2. kategoria klasy od 1 do 3 (dziewczynki/chłopcy) 300 metrów
  3. kategoria klasy od 4-6 (dziewczynki /chłopcy 900 metrów
  4. kategoria bieg główny klasy 1 gimnazjum i starsi 3 km

Spotkanie mieszkańców w ramach Charytatywnego Biegu św. Rocha było również okazją do otwarcia placu zabaw, zrealizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Uroczystego otwarcia dokonał prezydent Ryszard Nowak, a nowy obiekt poświęcił ks. Prałat Józef Janas.

– Mam nadzieję, że nowy obiekt będzie służył nie tylko dzieciom, ale wszystkim mieszkańcom osiedla Dąbrówka i stanie się miejscem wypoczynku,rekreacji i miłego spędzania wolnego czasu. Życzę dobrej zabawy i wielu wyjątkowych wrażeń – mówi prezydent Ryszard Nowak.

– Dąbrówka przyspiesza! Koszt naszego placu zabaw to kwota 200 tysięcy złotych. Znajduje się obok siłowni na Bohaterów Orła Białego – mówi przewodniczący Zarządu Osiedla Dąbrówka Michał Kądziołka.

Czytaj też o niedawno otwartym placu zabaw na osiedlu Biegonice: Nowy Sącz: Na osiedlu Biegonice będzie plac zabaw 

Organizatorami Charytatywnego Biegu św. Rocha są: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Dąbrówka, Zarząd Osiedla Dąbrówka, Parafia św. Rocha oraz liczne organizacje partnerskie.

Fot. Zarząd Osiedla Dąbrówka. 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama