Nowy Sącz: Bieg Św. Rocha dla Amelki Czarneckiej

Rozpoczęły się zapisy do VII Charytatywnego Biegu Świętego Rocha, który odbędzie się w ostatnią sobotę czerwca (24) na nowosądeckim osiedlu Dąbrówka. Tym razem uczestnicy pobiegną dla 10-letniej Amelki Czarneckiej chorej na białaczkę limfoblastyczną.

Bieg organizowany jest przez  Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Dąbrówka, Zarząd Osiedla Dąbrówka i Parafię św. Rocha. Po biegu będzie też festyn z loterią fantową. Cały dochód, zarówno z biegu, jak i z festynu zostanie przekazany na leczenie Amelki. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a zwycięzcy oraz najmłodsi – nagrody rzeczowe. Organizatorzy organizują również zbiórkę krwi dla Amelki. Potrzebna jest w szczególności krew grupy ARh -.

Rejestracja do biegu rozpoczęła się  7 kwietnia i potrwa do 15 czerwca. W każdy poniedziałek (z wyjątkiem poniedziałku wielkanocnego i 1 maja) zapraszamy na treningi przed biegiem, które poprowadzą biegacze Szymon Poremba i Dariusz Bąba. Zbiórka przy kościele św. Trójcy w Dąbrówce – mówi Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza oraz przewodniczący Zarządu Osiedla Dąbrówka.

Amelka Czarnecka w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia otrzymała informację, że jest chora na białaczkę. Od tej pory przebywa z mamą w szpitalu w Prokocimiu i tam walczy o zdrowie i życie.

VII Bieg Świętego Rocha odbędzie się na następujących dystansach:

1. kategoria przedszkolaki (dziewczynki/chłopcy)  30 metrów
2. kategoria klasy od 1 do 3 (dziewczynki/chłopcy) 300 metrów
3. kategoria klasy od 4-6 (dziewczynki /chłopcy 900 metrów
4. kategoria BIEG GŁÓWNY klasy 1 gimnazjum i starsi 3 km

 

O Amelce Czarneckiej pisaliśmy TUTAJ oraz  TUTAJ. 

Fot. z arch. UM NS.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.