Nowosądecka dobra zmiana? Żona dyrektora znalazła pracę w miejskiej spółce

Ratuszowa rewolucja zapowiadana była przez obecnego prezydenta Ludomira Handzla jeszcze w kampanii wyborczej. Podkreślał wówczas, że chce przewietrzyć magistrat i wypowiedział walkę staremu układowi. Na stanowiskach dyrektorskich w kilku wydziałach nastąpiły zmiany, podobnie w radach nadzorczych. Również kilka innych pracowniczych pożegnań przewinęło się przez ręce wiceprezydenta Bochenka, który firmuje wypowiedzenia - wszak w rozmowie z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim  przyznał, że to są jego decyzje.

wsb3

- Te 22 tysiące głosów, które zostały oddane na Ludomira Handzla, to były głosy głównie związane z potrzebą zmiany. I my tę potrzebę wyartykułowaną przez sądeczan właśnie wcielamy w życie. Nie widzę tutaj nic dziwnego - komentował początkiem grudnia Artur Bochenek.

Wówczas prezydent Handzel również potwierdził, że to zadanie należy do wiceprezydenta, a on nie będzie ,,panu Bochenkowi odbierał chleba". Nie chciał komentować podejmowanych w tej kwestii postanowień. Jednak zaznaczał, że otacza się ekspertami, z którymi chciałby współpracować jak chociażby Marta Poremba, która z powodzeniem zajmowała się inwestycjami w Muszynie. Obecnie szefuje Wydziałowi Inwestycji w Nowym Sączu.

Kilka osób, które trafiło m.in. do ratusza, bez powodzenia starało się o mandat radnego w ubiegłorocznych wyborach samorządowych m.in. Marcin Rojna, który finalnie zasiadł w fotelu dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Agnieszka Łobodzińska-Obrzut, a także Katarzyna Nurek - obecne asystentki prezydenta, Dariusz Izworski pracujący w Biurze Prasowym, Mariusz Smoleń zajmujący się patronatami prezydenta, czy Renata Seruga-Tokarz, którą na stanowisko skarbnika zaproponował Radzie Miasta prezydent, a która została przyjęta przez rajców tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

W ubiegłym tygodniu pracę w jednej ze spółek miejskich otrzymała także żona dr Marcina Poręby. Ratusz nie chciał ujawnić, jakie konkretnie stanowisko zajmuje i co należy do jej głównych obowiązków. W odpowiedzi otrzymaliśmy jedynie lakoniczny komunikat.

 -  Żona dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcina Poręby została zatrudniona na wakujące stanowisko w Spółce Nova w dniu 16 stycznia 2019 r. - napisała Agnieszka Małecka z biura prasowego magistratu.

Nieoficjalnie mówi się, że żona doktora Poręby została pełnomocnikiem ds. systemów jakości. Jednak nikt takiej informacji oficjalnie nie potwierdził.

 

Żona wiceprezydenta od roku była prokurentem SW. Gdy sprawą zajęli się prawnicy wojewody, sama zrezygnowała z funkcji

TUKAN

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.