Nowosądecka dobra zmiana? Żona dyrektora znalazła pracę w miejskiej spółce

Ratuszowa rewolucja zapowiadana była przez obecnego prezydenta Ludomira Handzla jeszcze w kampanii wyborczej. Podkreślał wówczas, że chce przewietrzyć magistrat i wypowiedział walkę staremu układowi. Na stanowiskach dyrektorskich w kilku wydziałach nastąpiły zmiany, podobnie w radach nadzorczych. Również kilka innych pracowniczych pożegnań przewinęło się przez ręce wiceprezydenta Bochenka, który firmuje wypowiedzenia - wszak w rozmowie z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim  przyznał, że to są jego decyzje.

WSB2020

- Te 22 tysiące głosów, które zostały oddane na Ludomira Handzla, to były głosy głównie związane z potrzebą zmiany. I my tę potrzebę wyartykułowaną przez sądeczan właśnie wcielamy w życie. Nie widzę tutaj nic dziwnego - komentował początkiem grudnia Artur Bochenek.

Wówczas prezydent Handzel również potwierdził, że to zadanie należy do wiceprezydenta, a on nie będzie ,,panu Bochenkowi odbierał chleba". Nie chciał komentować podejmowanych w tej kwestii postanowień. Jednak zaznaczał, że otacza się ekspertami, z którymi chciałby współpracować jak chociażby Marta Poremba, która z powodzeniem zajmowała się inwestycjami w Muszynie. Obecnie szefuje Wydziałowi Inwestycji w Nowym Sączu.

Kilka osób, które trafiło m.in. do ratusza, bez powodzenia starało się o mandat radnego w ubiegłorocznych wyborach samorządowych m.in. Marcin Rojna, który finalnie zasiadł w fotelu dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Agnieszka Łobodzińska-Obrzut, a także Katarzyna Nurek - obecne asystentki prezydenta, Dariusz Izworski pracujący w Biurze Prasowym, Mariusz Smoleń zajmujący się patronatami prezydenta, czy Renata Seruga-Tokarz, którą na stanowisko skarbnika zaproponował Radzie Miasta prezydent, a która została przyjęta przez rajców tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

W ubiegłym tygodniu pracę w jednej ze spółek miejskich otrzymała także żona dr Marcina Poręby. Ratusz nie chciał ujawnić, jakie konkretnie stanowisko zajmuje i co należy do jej głównych obowiązków. W odpowiedzi otrzymaliśmy jedynie lakoniczny komunikat.

 -  Żona dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury dr Marcina Poręby została zatrudniona na wakujące stanowisko w Spółce Nova w dniu 16 stycznia 2019 r. - napisała Agnieszka Małecka z biura prasowego magistratu.

Nieoficjalnie mówi się, że żona doktora Poręby została pełnomocnikiem ds. systemów jakości. Jednak nikt takiej informacji oficjalnie nie potwierdził.

 

Żona wiceprezydenta od roku była prokurentem SW. Gdy sprawą zajęli się prawnicy wojewody, sama zrezygnowała z funkcji

FORD OSO

6 comments

 1. Czytelnik 24 stycznia, 2019 at 08:08 Odpowiedz

  Po pierwsze brawo DTS24 za ten artykuł. Bardzo się cieszę, że nie boicie się pisać o niewygodnych rzeczach dla Urzędu Miasta i Prezydenta. Moim zdaniem do osób związanych (bezpośrednio lub pośrednio) z Koalicją Nowosądecką można dodać też Małgorzatę Belską, Martę Porembe, Michała Sacha i Tomasza Baliczka. Śmieszy mnie fakt, że osoby, które krytykowały np. zatrudnienie żony Prezydenta Piecha w jednej z miejskich spółek, nie widzą problemu w zatrudnieniu w jednej z miejskich spółek żony dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Marcina Poręby. Widocznie nie wypada krytykować pracodawcy. Jest to smutne i kolejny raz żałuję, że głosowałem na Pana Ludomira Handzla, bo obiecał, że będzie inaczej, że będą rządzić fachowcy. A tym czasem mamy osoby na urzędniczych stanowiskach, które prowadziły pizzerie, handlowały maszynami i choinkami, były lektorami języka angielskiego, albo prowadziły szkółki pływania. Już nigdy nie zagłosuje na kandydata, który nie poda wcześniej nazwisk swoich zastępców oraz dyrektorów wydziałów. Raz jeszcze dziękuje za ten artykuł DTS24, chociaż może lepszy tytuł to: “Nowosądecka dojna zmiana?”

  • Taki tam robolek... 31 stycznia, 2019 at 19:52 Odpowiedz

   Brawo.Te 22 tysiace topnieje z kazdym dniem.To nauczyciele,rodzice dzieci,szeregowi pracownicy budzetowki ktorzy tylko WYKONUJA SWOJE OBOWIAZKI!Nie sa w partiach.Dla nich KN to tablica rejestracyjna Nowego Sacza.Nie pracuja całymi rodzinami w społkach miejskich,nie zajmuja sie polityka.Smieci Nowaka sa takie same jak Bochenka czy Handzla.Ale dla obecnego Prezydenta i Vice jestesmy (my pracownicy)SZTUKĄ!Na nich chca robic oszczednosci!O nich nie pisze sie w artukułach i na forach.To oni sprzataja,wieszaja oswietlenie,przygotowuja imprezy,spektakle,sprzedaja bilety na lodowisko, basen,rozkladaja stoliki,mikrofony,namioty,przygotowuja oprawe na imprezy miejskie,dowoza to wszystko,odwoza.Na dwie a i trzy zmiany.Tak!Nie za 3 albo4 tysiace.Wy Sadeczanie konczycie imprezy i idziecie do domu.Ktos sprzata,myje szatnie,zamyka drzwi,gasi swiatło.O nich nikt nie mowi.Oni nie maja wielkich ambicji.Pracuja bo chca normalnie i spokojnie życ.Dla nich mniej wazne jest czy bedzie stadion czy nie bedzie.Sprzata sie tak samo,po takiej czy innej opcji.Oni nie maja majatkow,.Głosuja bo maja nadzieje ze bedzie lepiej,ze te 1600 czy 2000 wystarczy do pierwszego. .No i doczekali sie.Pracowali 10,15,20,lat…dziwne słowa:prywatyzacja,restrukturyzacja,redukcja,brak premii,zamrozenia podwyzek.Oni nie wyjda pod ratusz,nawet nie wiedza jak nazywa sie ich nowy szef.Zmieniajcie,restrukturyzujcie,oczszedzajcie.Ale pamietajcie ZE BEZ DYREKTORA CZY KIEROWNIKA FIRMA BEDZIE działac.Ale bez tych szeregowych sprzataczek,konserwatorow,ratownikow,kierowcow,referentek,woznych i innych….JUZ NIE!Rozpisałem sie jak nowi prezydenci w ulotkach wyborczych.Za nasze premie nie zbudujecie stadionu ani nastepnego mostu.Ale smieci zostana.I ktos je posprzata.Amen.

  • Taki tam robolek... 31 stycznia, 2019 at 22:54 Odpowiedz

   No to i ja dołacze do komentarza.Tak.Pracuje w budzetowce.Juz słysze komentarze.Pracuje 15 lat.Nie powiem gdzie
   ale duzo Was Sadeczan korzysta .Nowa ekipa w ratuszu “oszczedza”Ale na kim.Za jednego starego dyrektora-dwoch.Za jedna sekretarke -dwie.Zony dyrektora w promocji,nie licze.Zamrazamy płace,premie na rok albo i pięć.OK.Podobno 22 tysiace wyborcow tak chciało(tak mowi vice Nowego Sacza).OK.Kto w budzetowce zarabia srednia krajowa?Oczywiscie w Saczu?JA!Ale na 2,5 miesiaca!Sadeczanie kochani .Nowa ekipa nie moze popisac sie innymi oszczednosciami niz na ludziach nad ktorymi maja wladze.Nie mowie o Dyrektorach z klucza KN.Ale tych ktorych nie widzicie ,To my sprzatamy,ustawiamy rozne konstrukcje na imprezy,naglasniamy koncerty,rozstawiamy namioty,stoliki,przywozimy,odwozimy,zapalamy i gasimy swiatła po ostatnim gosciu,zamykamy,sprzatamy,myjemy,sprzedajemy wejsciowki,przechowujemy rzeczy i pilnujemy waszych dzieci To my klepiemy na kompach wasze rachunki,to my dbamy o to zeby wam było ciepło,to my przychodzimy do pracy w niedziele niehandlowa zebyscie mogli pojezdzic na lodowisku albo sie wykapac na basenie.Swiatek piątek i niedziela.Tak.Dyrektorzy,kierownicy,radni,posłowie.To my ich znamy.To my ich wozimy,przygotowujemy miejsce,stoły,krzesła,oprawe.Tak.To nie my przejedlismy 30 mln z wodociagowi 10 z Sandecji.To nie my czytamy gazety w pracy.To my wiemy ze kosiarke albo samochod trzeba naprawic .To my patrzymy wieczorem czy pada snieg.Bo rano przyjdziecie na przystanek albo lodowisko.My nie rzadzimy,przemawiamy,TYLKO ROBIMY TO NA CO SIE ZGODZILISMY W WARUNKACH PRACY!Nie łaczcie nas z układami,zatrudnianiem żon,synow.Nas nie obchodzi czyje smieci sprzatamy,albo za ktorego prezydenta spadnie snieg.Ale to ze oszczedza sie tylko na nas to wstyd dla obecnej ekipy prezydentow.Miasto to nie tylko dyrektorzy i cieple posady.Bez dyrektorow i kierownikow kazda firma BEDZIE DZIAŁAC.Bezasprzataczek,kasjerek,fizycznych(przepraszam)kierowcow,ratownikow,woznych,konserwatorow…NIE.A na nas mozna zaoszczedzic.

 2. Anka 27 stycznia, 2019 at 00:51 Odpowiedz

  Popieram. Ale tak za pare miesięcy.
  Kiedy zaczną zwalniać “specjalistów”- urzędników, których w kampanii wyborczej Pan LH obiecywał nie zwalniać, a teraz zastępuje “swoimi”. Ludzie przejrzął na oczy kogo wybrali – już niedługo !

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.