Stary Sącz: nocne bieganie w Święto Flagi

Dziś nocą wystartuje starosądecki Bieg św. Kingi. Sądząc po ilości już zapisanych uczestników, weźmie w nim udział około 150 osób.

– Zawody rozpoczną się o godz. 22. Start oraz metę zaplanowaliśmy przy pierzei południowej Rynku, w okolicach „rynku maślanego” – mówi organizator biegu Sławomir Konopka.

Trasa biegu składa się z jednej pętli o długości ok 3 300 m wytyczonej wzdłuż ulic: Rynek – Morawskiego – Dąbrowskiego – 11 listopada – Krakowska – Powstańców Chochołowskich – Stefana Batorego – Jagiellońska – Rynek pierzeja zachodnia wzdłuż restauracji Marysieńka – Rynek maślany – Kazimierza Wielkiego – księdza Odziomka – Adama Mickiewicza wzdłuż kościoła Świętej Elżbiety – Jana III Sobieskiego obok kościoła Świętego Rocha – ulicą Świętego Rocha wzdłuż starego cmentarza – 22 stycznia – Bandurskiego obok stadionu MKS Sokół pod murami Klasztoru Sióstr Klarysek przez Bramę Szeklerską – plac Świętej Kingi – Daszyńskiego – Kopernika – Rynek.

W ramach biegu możliwe jest ukończenie trzech różnych dystansów. Każdy uczestnik sam decyduje, który wybiera dystans:

  • Dystans ok 3 km – jedna pętla wokół Starosądeckiej Starówki;
  • Dystans ok 6 km – dwie pętle wokół Starosądeckiej Starówki;
  • Dystans ok 10 km – trzy pętle wokół Starosądeckiej Starówki;

Uczestnicy są zobowiązani do zapoznania się na odprawie technicznej z trasą biegu przedstawioną przez organizatora oraz do poruszania się zgodnie z trasą wytyczoną i informacjami podanymi przez organizatora przed startem w trakcie odprawy.

Zapisy na stronie biegswietejkingi.pl

***

Lubisz biegać z pięknym celem? Możesz połączyć dwie pasje. Jest znakomita okazja – spontaniczna akcja dedykowana Tomaszowi Brzeskiemu, który po dramatycznym wypadku w Tatrach walczy o powrót do zdrowia i do biegania:  KLIKNIJ I CZYTAJ.

Fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.