– Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel z przykrością przyjął wiadomość o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. By uczcić jego pamięć, prezydent zachęca Sądeczan do wzięcia udziału w akcji, która wzorem innych miast odbędzie się w Nowym Sączu – o godzinie 20:00 pod Ratuszem zabłyśnie Światełko Pamięci dla prezydenta Pawła Adamowicza – informuje Urząd Miasta Nowego Sącza.

Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji

Nikt nie spodziewał się, że tak tragiczne zakończenie będzie mieć 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy.

– To jest momentami dziki kraj. Nie róbcie tego. Nie można przemocą walczyć z przemocą. Weźcie to sobie do serca w tym dzisiejszym dniu, kiedy robimy tak nieprawdopodobne rzeczy, kiedy chcemy być ze sobą, kiedy ktoś o nas w sposób niemal nazistowski opowiada, że jesteśmy armią ludzi z plasteliny. Ludzi złych, niedobrych ludzi, którzy mają w sobie nieprawdopodobny jad. Że robimy tylko zło. Robimy kupę dobra. Miliard złotych przed momentem pękło. Tu w tym miejscu w Warszawie – mówią o tym na cały świat – apelował wczoraj Jerzy Owsiak.

Dziś szef fundacji i zarządu WOŚP zrezygnował z pełnionej od lat funkcji. Jak wyjaśniał, to właśnie on i fundacja są przez wielu obwiniani za tragedię, do której wczoraj doszło. – Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność – mówił Owsiak podczas konferencji i obiecał, że nadal będzie pracował dla fundacji WOŚP, ale ,,nie będzie już podejmował decyzji”.

Oświadczenie Jerzego Owsiaka

Oświadczenie Jerzego Owsiaka.

Opublikowany przez Jurka Owsiaka Poniedziałek, 14 stycznia 2019