Nie jest dobrze. Sandecja już straciła więcej goli niż przez cały ub. sezon!

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz w niedzielnym spotkaniu przeciwko Podbeskidziu w Bielsku-Białej dali sobie strzelić trzy gole. Taki obrót spraw oznacza, że sądeczanie po 16. kolejkach Fortuna 1 Ligi są zespołem, który traci najwięcej goli w całej lidze!

wsb3

W 16 meczach zaplecza ekstraklasy Sandecja dała sobie wbić 30 goli, co daje w przybliżeniu średnią 1,875 gola na mecz. Nie ma innego klubu w całej lidze, który dałby sobie strzelić tyle bramek.

Druga w tym zestawieniu jest Chojniczanka Chojnice znajdująca się w strefie spadkowej. Ekipa z Pomorza straciła 29 bramek. 25 i 24 gole to już dzieło kolejno dwunastego Zagłębia Sosnowiec oraz ósmego GKS-u Tychy i piętnastego Chrobrego Głogów.

Czytaj również: KAMIL OGORZAŁY Z SANDECJI ZE WSTRZĄSEM MÓZGU. ILE PRZERWY?

Najmniej goli stracił, czego można było się spodziewać, ale nie jest to tradycją, lider – Warta Poznań (14).

Przypomnijmy, że w ub. sezonie Sandecja straciła łącznie… 29 goli w 34 kolejkach!

- Nie ma chyba jednej takiej kwestii, którą należałoby poprawić, jeśli mówimy o stracie przez nas bramek – mówi nam Tadeusz Socha, obrońca nowosądeckiego pierwszoligowca.

- Na pewno za stratę goli odpowiada cały zespół. Nie da się ukryć, że sporo bramek tracimy po stałych fragmentach gry… Ten licznik, który teraz mamy, powinien się zatrzymać na końcu sezonu, nie na półmetku. Obecnie jest tego dużo za dużo. Pracujemy nad tym, by zmienić ten stan rzeczy – podsumowuje Socha.

Odwiedź konto autora na Twitterze

Fot. R.Szurek

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.