Wyrok dla kierowcy, który zabił troje ludzi utrzymany. Rafał R. spędzi 11 lat w więzieniu

Rafał R., sprawca śmiertelnego wypadku w Świdniku, w którym zginęła trzyosobowa rodzina, ponownie stanął przed sądem. Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w lipcu.  Odwołała się jednak od niego zarówno prokuratura, która domagała się kary 15 lat więzienia jak i obrona oskarżonego, wnioskująca o złagodzenie wyroku do 6 lat pozbawienia wolności.

Renault2

Sąd Okręgowy  w Nowym Sączu utrzymał pierwszy wyrok.  Zgodnie z prawomocnym orzeczeniem Temidy Rafał R., który w styczniu 2018 roku (miał wówczas 21 lat) wsiadł pijany do samochodu i śmiertelnie potrącił swoich znajomych, spędzi w celi 11 lat. Rodzinie ofiar ma zapłacić tytułem zadośćuczynienia 60 tysięcy zł. Dożywotnio odebrano mu też prawo jazdy.

Jak tłumaczyła sędzia ogłaszająca dzisiejszy wyrok – uwzględniono okoliczności łagodzące: młody wiek, ustabilizowany tryb życia i dotychczasową niekaralność sprawcy.

Bratu Rafała R., który pomagał mu zacierać ślady wypadku sąd wymierzył karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata.

źródło: tvn24

11 lat więzienia za śmierć Roksany, Daniela i Oskara. Zapadł wyrok w sprawie tragedii w Świdniku

GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.