Najpopularniejszy Sportowiec Sądecczyzny. Sylwetki zawodników – część IX

To już przedostatnia prezentacja zawodników, którzy walczą w plebiscycie o tytuł Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny. Organizatorem jest Stowarzyszenie Dla Miasta Nowy Sącz. Głosowanie trwa do 5 lutego. Aby oddać głos na swojego faworyta należy wysłać SMS na numer 72480 – a w treści podać kod przypisany danemu sportowcowi.

Sylwetki innych nominowanych można obejrzeć we wcześniejszych publikacjach: Część I – TUTAJ, część II – TUTAJ, część III – TUTAJ, część IV – TUTAJ, część V – TUTAJ, część VI – TUTAJ, część VII – TUTAJ oraz część VIII – TUTAJ.

Dawid Szufryn – polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy w Sandecji Nowy Sącz. W 2022 roku rozegrał 23 mecze z Sandecja Nowy Sącz. Od wielu lat kapitan sądeckiego zespołu.  TYP.SR.65

Dawid Pietrzkiewicz – polski piłkarz grający na pozycji bramkarza. Reprezentant Polski w kadrach U–17, U–18, U–19. W 2022 roku zawodnik Sandecji, w barwach, której rozegrał 25 meczów. TYP.SR.66

Szymon Tokarz – wychowanek klubu MKS Sandecja, grający na pozycji bramkarza. W 2022 roku wystąpił w czterech meczach. TYP.SR.67

Michal Piter-Bučko – słowacki piłkarz grający na pozycji obrońcy w Sandecji Nowy Sącz. W 2022 roku rozegrał w biało-czarnych barwach 14 meczów. TYP.SR.68

Maja Rybińska – została podwójną triumfatorką Młodzieżowego Pucharu Polski – Mistrz Polski w supergigancie w Ustrzykach Dolnych. Zawodniczka klubu KN Gondola Krynicka.  TYP.SR.69

Agata Judkowiak – zdobyła trzecie miejsce Młodzieżowego Pucharu Polski Mistrz (zawodów w narciarstwie alpejskim) w kategorii młodziczka. Zawodniczka KN Gondola Krynicka. TYP.SR.70

Oskar Waligóra – pochodzi z Piwnicznej. Pasję do sportów motocyklowych przejął od swojego taty – pasjonata, znakomitego motywatora i trenera. Wyspecjalizował się w terenowej jeździe motocyklem – Hard Enduro, oraz Super Enduro. W tym roku ma za sobą starty w światowej rangi zawodach: Erzbergrodeo Austria (gdzie był najmłodszym zawodnikiem i zajął 174 miejsce na 1200 zawodników) oraz Enduro Panorama w Rumunii – 5 miejsce (również najmłodszy zawodnik w stawce). W grudniu wystartował na Mistrzostwach Świata Super Enduro. TYP.SR.71

Dominik Kędzierski – z Zubrzyka w gminie Piwniczna Zdrój wywalczył dwa tytuły Championa Roku 2022 w Czechach w dyscyplinie jeździeckiej reining, który uprawia tą niecodzienną dyscyplinę, która wywodzi się tradycji kowbojskich. Zdobyte tytuły zostały osiągnięte za cykl zawodów organizowanych przez NRHA Czech w klasach Rookie Professional i Snaffle Bit Horse 5&under. TYP.SR.72

Fot: organizator / Stowarzyszenie Dla Miasta Nowy Sącz