Najpopularniejszy Sportowiec Sądecczyzny. Sylwetki zawodników – część IV

sylwetki, najpopularniejszy sportowiec sądecczyzny

Trwa plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Dla Miasta Nowy Sącz. Prezentujemy dziś kolejną grupę nominowanych.

Głosowanie trwa do 5 lutego. Wtedy też poznamy finalistów. Aby oddać głos na swojego kandydata należy wysłać SMS pod numer 72480 – a w treści podać kod przypisany każdemu ze sportowców. Pierwsza część nominowanych dostępna – TUTAJ, druga – TUTAJ, trzecia – TUTAJ.

Damian Konstanty – czołowy Polski Zawodnik w Kolarstwie Górskim MTB. W 2022 roku wywalczył dwa tytuły Mistrza Polski Pump Track w kat. Elita oraz Mistrz Polski Garmin Enduro Trails w kat. Elita P. Na co dzień mieszka Świniarsku, a obecnie trenuje w Klubie Sportowym Gravity Revolt Słopnice. TYP.SR.25

Mateusz Tokarczyk – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, dwukrotny indywidualny Mistrz Europy w Modelarstwie Kosmicznym oraz drużynowy Mistrz Świata Modeli Kosmicznych w kat. rakiet z taśmą. Jest członkiem kadry narodowej juniorów w modelarstwie kosmicznym. TYP.SR.26

Bartłomiej Tokarczyk – członek Kadry Narodowej Seniorów w Modelarstwie Kosmicznym. W 2021 roku zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych w kategorii rakiet makiet. Z kolei W 2022 roku zdobył indywidualny i drużynowy medal Mistrzostw Europy w Modelarstwie Kosmicznym w kat. makiet rakiet. TYP.SR.27

Karol Pierzchała – utalentowany siatkarz pochodzący z Chełmca, a obecnie grający w Akademii Jastrzębski Węgiel. Wraz z drużyną wywalczył III miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików. Wielokrotnie powoływany na zgrupowania do kadry narodowej U-15 z perspektywą dalszego szkolenia kadry U-17 do Mistrzostw Europy. TYP.SR.28

Maja Kruczek – od 7 lat jest zawodniczką MUKS Poprad Stary Sącz. Ma w swoim dorobku wiele medali Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kadetek i juniorek. Powołana została do Reprezentacji Polski Juniorek. Za wysokie wyniki sportowe nagrodzona I klasą sportową PZPS. W 2022 roku wraz z koleżanką wywalczyła brązowy medal na MP w siatkówce plażowej juniorek. TYP.SR.29

Kamil Szkaradek – w ubiegłym roku zadebiutował w KSW pokonując przed własna publicznością Dawida Martinika. TYP.SR.30

Grzegorz Kędzierski – głuchoniemy karateka. Reprezentant Nowego Sącza wywalczył na Otwartych Mistrzostwach Polski Karate Kyokushin wicemistrzostwo Polski. W czerwcu Kędzierski również został wicemistrzem, tyle że Wagowych Mistrzostw Europy, które rozegrano w Warnie. TYP.SR.31

Karolina Sekuła – zawodniczka Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin. Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Lizbonie zwyciężyła brązowy medal w kategorii kumite juniorek. TYP.SR.32