Dawid Janczyk zasili klub, który w najbliższych latach ma awansować do Ekstraklasy

Dawid Janczyk zasili klub, który w najbliższych latach ma awansować do Ekstraklasy

transfer, Nowy Sącz

Jak informuje Przegląd Sportowy, Dawid Janczyk ma zasilić szeregi A-klasowego zespołu GKS Raciborowice. Zawodnik ma przejść testy medyczne. Jeśli parametry zdrowotne nie wykażą przeciwwskazań to były zawodnik Sandecji stanie się częścią ekipy, która do 2030 roku ma się znaleźć w najwyższej polskiej lidze. Tak potężnych planów nie ukrywa lokalny przedsiębiorca, który finansuje klub.

– Klub jest finansowany przez lokalnego przedsiębiorcę, który stwierdził, że do 2030 roku chce, żeby GKS Raciborowice awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Natomiast Janczyk, żeby trafić do nowego klubu, musi jeszcze przejść badania medyczne, który mają odbyć się we Wrocławiu. Klub z powiatu bolesławieckiego na półmetku rozgrywek A-klasy jest na drugim miejscu w tabeli i chce powalczyć o awans. Dlatego w zespole zatrudniono nowego trenera Arkadiusza Palucha. Natomiast ściągniecie Janczyka ma spowodować, że o drużynie z Raciborowic będzie jeszcze głośniej – czytamy w publikacji Przeglądu Sportowego.

Przypomnijmy. Dawid Janczyk jest wychowankiem Sandecji. Szybko trafił do warszawskiej Legii, w której spisywał się kapitalnie. To sprawiło, że stał się główną postacią okienka transferowego. Został kupiony przez CSKA Moskwa za 4,2 mln euro. Wcześniej grał też w reprezentacji Polski, z którą na Mistrzostwach Świata U20 doszedł do 1/8 finału.

Czytaj także: Ewakuacja dzieci ze schroniska na Przehybie. Uwaga: Na szlakach Beskidu Sądeckiego jest niebezpiecznie!

Fot: Natalia Dobryszycka

Share on twitter
Share on facebook