Na Sądecczyźnie odwołano pogotowie przeciwpowodziowe. Jest też dojazd do Zasadnego w powiecie limanowskim

Dzisiaj o godzinie 14. starosta nowosądecki oficjalnie odwołał w powiecie pogotowie przeciwpowodziowe, które obowiązywało od wczoraj od godziny 15.30. Na Limanowszczyźnie trwa naprawianie szkód. Udało się już stworzyć tymczasowy przejazd do miejscowości Zasadne.

Renault2

W związku z poprawą pogody i spadkiem poziomu wód poniżej stanów ostrzegawczych odwołano też pogotowie przeciwpowodziowe w gminach Korzenna i Łososina Dolna. Ponadto zakończono całodobowe dyżury w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu.

fot. Starostwo Powiatowe w Limanowej

W powiecie limanowskim nie ma już utrudnień na drogach powiatowych i na drodze krajowej nr 28. Wciąż nieprzejezdna jest droga wojewódzka nr 968 w miejscowości Lubomierz oraz mosty w Kamienicy i Szczawie.

Dzięki staraniom władz gminy Kamienica, przy pomocy strażaków OSP oraz mieszkańców udało się stworzyć dojazd do miejscowości Zasadne. Prace wykonała firma zewnętrzna, a środki na zagospodarowanie pasu gruntu obok zniszczonej drogi pozyskano z budżetu gminy.

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.