Z kładki rowerowej będzie można podziwiać ujście Kamienicy do Dunajca

Rozpoczęły się przygotowania do budowy odcinka trasy rowerowej od ruin sądeckiego zamku w kierunku Wielogłów.  Istniejący odcinek ścieżki, kończący się tuż przy placu budowy nowego mostu heleńskiego trzeba przeprowadzić na drugą stronę Kamienicy tuż obok miejsca, w którym wpada ona do Dunajca. Z kładki rowerowej będzie można podziwiać połączenie dwóch sądeckich rzek.

"16 lipca 2018 roku , na wniosek inwestora rowerowej drogi Velo Dunajec, czyli Zarządu Województwa Małopolskiego rozpoczęło się postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji  o  lokalizacji budowy kładki na części działek nr 30 w obr. 22 i nr 78 w obrębie 27, przy ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Trasa Velo Dunajec powiedzie przez cztery powiaty:  tatrzański, nowotarski nowosądecki i tarnowski. Gdy zostanie ukończona będzie można przejechać  dystans 237 km. z Zakopanego do Wietrzychowic przez Poronin, Biały Dunajec, Szaflary, Nowy Targ, Dębno, Niedzicę, Sromowce Niżne, Szczawnicę, Krościenko n/Dunajcem, Tylmanową, Zabrzeż, Łącko, Stary i Nowy Sącz, Zbyszyce, Gródek n/Dunajcem, Rożnów, Czchów, Zakliczyn, Zgłobice, Ostrów i Biskupice Radłowskie. W Wietrzychowicach droga połączy się z Wiślaną Trasą Rowerową

MAGIK MAŁA

4 comments

  1. Beata 20 lipca, 2018 at 17:48 Odpowiedz

    Uważam że szkoda kasy na tą kładkę! Nie możnaby puścić ścieżki mostem Heleńskim na drugą stronę i mostem Marcinkowickim wrócić spowrotem? A tak dodatkowa kasa na kładkę a połączenia z ww mostami pewnie nie będzie?!

  2. Pierro 23 lipca, 2018 at 11:35 Odpowiedz

    Jak w przypadku budowy poprzedniego odcinka tej trasy tak i teraz zapytam: kto będzie odpowiedzialny za utrzymanie porządku i konserwację? Zbudowali ścieżkę od Biegonic po zamek, która zarasta chaszczami, o pałętających się śmieciach nie wspominając.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.