Podczas sobotniego widowiska, w scenerii mystkowskiej izby na weselu Jana i Anny publiczność mogła podziwiać bogactwo strojów, tańca, śpiewu i muzyki w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Gąbińska”, Zespołu Folklorystycznego „Wielkopolanie”, Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej POŁONINY oraz  w wykonaniu gospodarzy – Zespołu Regionalnego Mystkowianie.

Na scenie pojawił się folklor z Szamotuł, Biskupizny, Sannik, Łowicza, Przeworska, Krosna oraz Sądecczyzny. Każdy kto wnikliwie oglądał widowisko zauważył, że Anna pojawiała się w stroju grupy etnograficznej, której tańce były wykonywane. I tak mogliśmy ją widzieć w stroju lachowskim, rzeszowskim, łowickim oraz szamotulskim, kiedy to Jan prezentował się w najbogatszym lachowskim kaftanie.

Gospodarze zaprezentowali trzy grupy: młodzieżową, reprezentacyjną oraz seniorów, którzy ukazali tańce Lachów Sądeckich, Pogranicza Lachowsko-Pogórzańskiego, Pogórza oraz Rusnaków. Podczas widowiska wyreżyserowanego przez inicjatora i pomysłodawcę całego wydarzenia – Patryka Rutkowskiego, zaprezentowało się ponad 250 artystów, którzy choć pochodzą z odległych od siebie regionów, pokazali jak bardzo folklor łączy ludzi. Wspólny finał składał się m.in. z polki gwóźdź, klapoka, poniewieranego, polki z podskokiem oraz polki z liściem.

Na koniec gospodarze z Mystkowa uhonorowali występujących pamiątkowymi wizerunkami Matki Bożej w odzieniu lachowskim, a kierownik Mystkowian Kamil Wiatr, wspólnie z Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej podziękował wszystkim członkom Zespołu za zaangażowanie podczas przygotowań oraz intensywny sezon artystyczny. Szczególne podziękowania zostały skierowane do Patryka Rutkowskiego – Kierownika Artystycznego Zespołu, Dominiki Szołdrowskiej – Instruktori Grupy Młodzieżowej, Remigiusza Szczeciny – Akompaniatora, Damiana Cwynara – prymisty oraz Jacka Głowackiego odpowiadającego w Zespole za scenografię.

Koncert zakończył się wzruszającym akcentem, tj. wręczeniem dla Benedykta Poręby tytułu Honorowego Kierownika Zespołu, którego dokonali Mystkowianie wraz z „Chrzestną Matką Zespołu”- Martą Mordarską. 

Po zakończonym koncercie wszyscy artyści udali się do Wiejskiego Domu Kultury na Mystkowie, gdzie bawili się do białego rana.
O poczęstunek zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Mystkowa.

Gośćmi wydarzenia byli: Patryk Wicher-Poseł na Sejm RP, Marta Mordarska– Radna Województwa Małopolskiego, Jadwiga Wójtowicz – Radna Województwa Małopolskiego, Antoni Koszyk – Wicestarosta Nowosądecki, Anna Glixelli – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów,, Gabriela Puszko – Dyrektor Biura Instytutu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Magdalena Dąbrowska – Dyrektor GOK w Kamionce Wielkiej, Stanisław Poręba – Sołtys Mystkowa, Piotr Gąsienica – Zastępca Dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ oraz przedstawiciele instytucji kultury i stowarzyszeń z regionu. Na koncercie pojawiły się delegacje, m.in. z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Pałacu Kultury Zagłębia, Koła Gospodyń Wiejskich Miękinia, KGW Nowoczesna Gospodyni w Tymowej, OSP KSRG Mystków.
Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.